אודות

על ידי

EFIFO

EFIFO הינו אתר אופנה ישראלי המשמש במה איכותית לדור החדש של האופנה בישראל. מעצבי אופנה, צלמי אופנה, סטודנטים ובוגרי אקדמיות לאופנה ובתי ספר לצילום אופנה.

EFIFO אתר אופנה שיקי, רענן, בועט, מפתיע ופורץ גבולות. האתר מוקדש כולו לאופנה. הפקות אופנה של הכישרונות הגדולים בתעשיית האופנה הישראלית המתפתחת. ראיונות עם מעצבי אופנה, עם מכתיבי אופנה, יוצרים וכוכבים.

EFIFO אתר אופנה – שם לו למטרה ראשית לקדם ולפתח כישרונות צעירים, נועזים, בועטים ותוססים מתחומי האופנה והצילום בישראל. האתר הוקם מתוך צורך עמוק ואמיתי של דור חדש בתעשיית האופנה והצילום, המבקש במה להשמיע מעליה את קולו הרם, הברור והמחדש.

EFIFO יוזם ותורם למען התפתחות וחדשנות של עולם האופנה בישראל, עם דגש מיוחד על קהילת המעצבים/ות, הצלמים/ות, הדוגמנים/יות והסטייליסטים/יות, מעצבי השיער ואנשי האיפור.

אפי אליסי, עורך EFIFO

עורך האתר ומייסדו, אפי אליסי, מביא איתו שנים ארוכות של עשייה וניסיון רב במרחבי התקשורת והאופנה והאמנות – ככותב, כמעצב וכעורך אופנה.
אפי אליסי החל את דרכו המקצועית בניו יורק, שם עבד ויצר עם צלמי אופנה מובילים כדיוויד לה שאפל שהיה לתקופה בן זוגו, נאן גולדין שאף צילמה אותו יחד עם צלמי אופנה נוספים לספרי צילום שפורסמו. הפורטרטים שלו מופיעים ב-Moma ובגלריות בלונדון.
אפי אליסי שלמד אמנות עיצוב. צייר במשך שנים ארוכות ואף מכר את יצירותיו לאספני אמנות בניו יורק. (אנקדוטה: ערב אחד נשלחה אליו לימוזינה ארוכה מטעמו של אספן אמנות ידוע שהביאה אותו אל טירה מסתורית בה התגורר האספן. אליסי לא פגש בו מעולם. העוזר האישי לו הכניס לחדר בו שהה האספן את העבודות, וחזר משם עם צ׳ק מכובד עבור 2 יצירות שרכש האספן האלמוני).
אפי אליסי הביא לארץ את מגזין Cosmopolitan ועיצב את הפורמט הישראלי הראשון של המגזין, בצמוד לשלוחה המרכזית של ׳קוסמופולטן׳ האמריקאי. הפורמט הישראלי שעיצב זכה לשבחים מהשלוחה המרכזית האמריקאית. משם עבר למגזין ׳את׳ ובמשך חמש שנים היה הארטדירקטור של המגזין והביא את ׳את׳ לשיאים חדשים. עיקר התמחותו הייתה עריכה של כתבות אופנה. במהלך השנים ב׳את׳, שיתף פעולה עם צמרת אנשי תעשיית האופנה, הצלמים והסטייליסטים המובילים בישראל.
בנוסף, עסק אפי אליסי בכתיבה עיתונאית ב׳מעריב׳, שם ראיין וכתב כתבות רוחב עם: יפתח קליין, טום קשתי, שיר אלמיליח, אדיר גץ, ומיכל ינאי. כל הכתתבות זכו לשער במוספי התרבות בהם פורסמו.
אפי אליסי מביא איתו נסיון מקצועי רב ומקדיש חלק ניכר מזמנו בקידום עם דור העתיד של עולם האופנה הישראלי. הוא רואה בזה אג׳נדה ושליחות.
לאפי ולבן זוגו יריב, שותפו לחיים ולעשייה מעל שני עשורים, שני ילדים: רואי ויאן.

 

אפי אליסי, צילום: נאן גולדין

אפי אליסי, ניו יורק 1991, צילום: נאן גולדין

 

כתבות של אפי בתקופתו במעריב:

ראיון שער עם יפתח קליין שהתפרסם במעריב
http://www.nrg.co.il/online/47/ART2/427/792.html

ראיון שער עם טום קשתי שהתפרסם במעריב
http://www.nrg.co.il/online/47/ART2/436/747.html

ראיון שער עם מיכל ינאי שהתפרסם במעריב
http://www.nrg.co.il/online/7/ART2/432/700.html

ראיון  שער עם אדיר גץ שהתפרסם במעריב
http://www.nrg.co.il/online/47/ART2/443/571.html

ראיון עם ג'יי שולץ מייסד עמותת Tel Aviv Arts Council
http://megafon-news.co.il/asys/archives/159787

ראיון עם יהודה לוי, יפתח קליין ואבנר ברנהיימר בעקבות הסידרה אמא ואבאז' . פורסם באתר nrg מעריב
http://www.nrg.co.il/online/47/ART2/428/588.html

ביקוורת פסטיגל התפרסמה במגזין של מעריב
http://www.nrg.co.il/online/17/ART2/421/725.html

דיעה/ the voice . פורסם באתר nrg מעריב
http://www.nrg.co.il/online/47/ART2/423/002.html

השקת קולקציית קיץ 2013 של המעצב יוסי קצב.פורסם באתר nrg מעריב
http://www.nrg.co.il/online/55/ART2/437/405.html

 

אתר תרבות, אופנה וסטייל

 

 

 

 

 

EFIFO
www.efifo.co.il
050-7368167
efifo@efifo.co.il