הסופרנוס בתל אביב

0 פורסם על ידי - 13/10/2014 - מוזיקה

The Sopranos היא סדרת קונצרטים של מוסיקה קלאסית ומודרנית. שבע הסופרניות הבינלאומיות הגדולות של ישראל בסדרת מופעים אינטימית

 

The Sopranos סדרת קונצרטים

שבע הגדולות. שרון רוסטורף-זמיר, אינאס מסאלחה, הילה פליטמן, דניאלה לוגסי, קלייר, מגנאג׳י, דנה מרבך, קרן הדר. צילום: גל אלי

The Sopranos טווה קשרים טראנס-אטלנטיים בין תל אביב ללונדון (זוכת הגראמי הילה פליטמן), לברלין (דנה מרבך; גילעד הוכמן) וללוס אנג׳לס (שרון פרבר); וקשרים סגנוניים בין דבורייה שבגליל (אינאס מסאלחה), מקורות טריפוליטאים-איטלקים (קלייר מגנאג׳י) ו-Opera Crossover (דניאלה לוגסי).

 

הסופרנוס בתל אביב. סדרת קונצרטים אינטימית

קול עשיר וחם. זמרת הסופרן שרון רוסטורף-זמיר. צילום: גל אלי

 

מאת: אפי אליסי

The Sopranos  אינה עוד סדרת קונצרטים ווקאליים, אלא מסע מעמיק אל נבכי קול הסופרן – העשיר והחם של שרון רוסטורף-זמיר; העמוק ורב-ההבעה של אינאס מסאלחה; הגבוה לאין-שיעור של הילה פליטמן; המלטף והמלאכי של דניאלה לוגסי; העדין והמעודן של קלייר מגנאג׳י; העגול והרך של דנה מרבך; ומרובה הגוונים והמנעדים של קרן הדר.

 

הסופרנוס בתל אביב

חיבור בין הקלאסי, המסורתי והעל-זמני למודרני והאורבני. הסטודיו של חגי יודן. צילום: יונתן בלום

הסדרה חוגגת את המוסיקה הישראלית בת-זמננו ביצירות שהוזמנו עבור הסדרה מטובי המלחינים הישראלים, אשר כתבו מוסיקה במיוחד לקולה של כל זמרת ולאווירה הקאמרית האינטימית של הרסיטלים. אל שבע הזמרות המופלאות מצטרפות המלחינות שרון פרבר (לוס אנג׳לס) ואלה מילך-שריף והמלחינים יוסף ברדנשווילי, גילעד הוכמן (ברלין), עודד זהבי, משה זורמן וחגי יודן.

הקריירה של חגי יודן הביאה אותו לשיתוף פעולה עם מיטב הזמרות והזמרים בארץ ובחו״ל. כזמר בעצמו, ליווי זמרים הוא לו טבע שני – הנשימה המשותפת, בניית המשפט המוסיקלי השירתי, הדריכות לכל הברקה ספונטנית והכרת הרפרטואר הווקאלי על בוריו. וכזמר בעצמו – הוא גם יבצע דואט עם כל אחת מהזמרות.

הרעיון לסדרה נולד מתוך עבודה צמודה עם זמרות ומתוך אהבה לקול הסופרן ולאפשרויות והצבעים השונים שהוא טומן בחובו. מאחורי כל קול ייחודי ומרגש קיימת גם אישיות מדהימה, מה שהפך את היצירה המשותפת עם חברות טובות ואמיתיות להנאה צרופה – בחדר החזרות כמו גם על הבמה, מול קהל שיזכה לביצועים יוצאי-הדופן והטובים ביותר בחלל הקסום אותו עיצב חגי.
כסטייליסט, השם דגש רב גם על הצד הוויזואלי – הקפיד חגי גם הפעם לחבר בין הקלאסי, המסורתי והעל-זמני למודרני והאורבני. לפיכך, בפרסומים השונים מופיעות הזמרות בשמלות ״שחורות-קטנות״, עונדות תכשיטי וינטאג׳ עשויים פנינים, על רקע קיר חשוף בבניין התעשייתי בדרום העיר, בו נמצא הסטודיו למוסיקה של חגי יודן. הווידאו-קליפ, שצולם גם הוא ממש מחוץ לדלת הסטודיו, מציג את הסופרניות ביופיין המרהיב וברגעים האינטימיים של כל זמרת לפני קונצרט – בין אם בחימום הקול ובין אם במלאכת האיפור והטיפוח שכל זמרת מכירה מקרוב.
העיצוב האקלקטי של הסטודיו עצמו צולם והוצג במגזינים ובספרי עיצוב ובמשך 6 שנים רצופות ביקרו בו אלפי מבקרים במסגרת ״בתים מבפנים״ – פרויקט הבתים הפתוחים של תל אביב. מחלון הסטודיו נשקף למלוא העין נוף אורבני עוצר נשימה – מחוף הים התיכון ממערב ועד הרי שומרון שבמזרח; ועם שקיעת החמה נשקפת בעד החלון פנורמה ניו יורקית נוצצת.

 

סדרת קונצרטים של 7 זמרות סופרן. הסופרנו

מנעדים. זמרת הסופרן קרן הדר. צילום: גל אלי

 

תוכנית הקונצרטים

שרון רוסטורף-זמיר – 6.11.14 – פתיחה חגיגית!
שומן: Dichterliebe – אהבת משורר, אופ. 48; שוברט: An die Musik – אל המוסיקה, ד. 547; פורה: מבחר שירים; ברהמס: אינטרמצו, אופ. 118 מס. 2 בלה מז׳ור לפסנתר סולו; בכורה ליצירה מאת חגי יודן

אינאס מסאלחה – 8.1.15
״תפילה ושיר״
– קונצרט אותנטי, רוחני ומרגש, היוצר קולאז׳ מרתק של תפילות דתיות ואישיות, של מלחינים, אשר חיברו תפילות משלהם ומלחינים, שצבעו בצליליהם תפילות ידועות.
רוול: קדיש (מילים: מן התפילה); רחמנינוב: תפילה, אופ. 8 מס. 6; ורדי: מתוך האופרה ״אותלו״: Ave Maria; דבוז׳אק: מתוך האופרה ״רוסלקה״: שיר לירח; שיר ביזנטי ערבי-נוצרי: יא מרים (דואט); מנדלסון: דואט מתוך ״שירים ללא מילים״ לפסנתר; בכורה ליצירה מאת יוסף ברדנשווילי; ועוד – מיצירות ברבר, הוגו וולף, פורה; ושירי גוספל

הילה פליטמן – 19.2.15
שטראוס, גרשווין, ברנשטיין: מבחר שירים; שירי ברברה סטרייסנד מוכרים; בכורה ישראלית ליצירה מאת שרון פרבר: Bridges of Love (מילים: מגילת רות; הלן קלר; ג׳לאל א-דין רומי)

דניאלה לוגסי – 19.3.15
היידן, מוצרט, שוברט: מבחר שירים; אריות מאופרות ידועות; קטעי מחזות זמר; בכורה ליצירה מאת אלה מילך-שריף

קלייר מגנאג׳י – 2.4.15
בליני, דוניצטי, ורדי: מבחר שירים – Composizioni da camera; פולנק, שוסון: מבחר שירים; בכורה ליצירה מאת עודד זהבי

דנה מרבך – 21.5.15ֿ
״שירי לילה״ – יצירות מאת: פרסל, מוצרט, מנדלסון, שטראוס, זמלינסקי ואחרים; בכורה ליצירה מאת גילעד הוכמן

קרן הדר – 23.7.15
פיאצולה: מבחר שירים בתרגומים עבריים של דורי פרנס; טקמיצו: מבחר שירים; רימסקי-קורסקוב: אריה מתוך האופרה ״תרנגול הזהב״; בכורה ליצירה מאת משה זורמן

 

הסופרנוס סדרת קונצרטים בלופט של חגי יודן

שיתופי פעולה עם מיטב הזמרות והזמרים בארץ ובחו״ל. חגי יודן. צילום: גל אלי

כל הקונצרטים יחלו בשעה 20:30 בדיוק | הסטודיו למוסיקה של חגי יודן, שוקן 27 (פינת קיבוץ גלויות) | קומה 11 | לופט 8 |
מחירים: קונצרט בודד – 80 ש״ח | מנוי ליחיד לכל הסדרה – 490 ש״ח | מנוי זוגי לכל הסדרה – 940 ש״ח |
טל להזמנת כרטיסים: 054-4811697
מייל לרכישת כרטיסים: contact@hym.co.il
אתר The Sopranos

 

Image of a share button

אין תגובות

השאר תגובה