|
Elsie doll-1

הפקות אופנה: אלסי דול. ילדה של החיים

יש לה ערוץ יוטיוב עם אלפי רשומים. אלסי דול, בת 14, שאומצה כשהיתה בת שבועיים מגיאורגיה, זוכה לתגובות לא נעימות מחלק ממעריציה. ״היו כאלה ששפטו אותי לרעה וניסו להעליב אותי והיו כאלה שאפילו אמרו שאין לי הורים ושההורים שלי לא באמת ההורים שלי״. אלסי שרוצה להצליח בגדול, לא ממש דופקת להם חשבון. איט גירלז אמיתית

מאת: אפי אליסי צילום: חי טורג׳מן
איפור: רוני פיבין טורג'מן, סטיילינג: אלינה פסחוב

 

Elsie doll--4
״אני גאה להיות ילדה מאומצת״. אלסי דול. צילום: חי טורג׳מן

 

מי את אלסי?
״הילדות שלי הייתה מדהימה והיא עדין נמשכת להיות כזאת. ההורים אימצו אותי מגיאורגיה כשהייתי בת שבועיים. אמא שלי תמניה ואבא שלי בריטי. גדלתי בבית מעורב עם תרבויות שונות.עם אמא אני מדברת בעברית ועם אבא אנגלית. מהרגע שהגעתי להורים שלי הם דאגו, אהבו, תמכו, לימדו ונתנו לי את כל מה שהם יכולים, כדי שיהיה לי טוב. ההורים שלי תמיד פינקו אותי ודאגו שיהיה לי כיף.
יש מי שיחשבו שלהיות ילדה מאומצת זה דבר רע, עצוב וכואב. אני לגמרי לא מסכימה עם זה. אני הכי גאה בעולם שאני ילדה מאומצת ואני הכי מודה על כך. לא יכולתי לבקש חיים, משפחה וחברים יותר טובים ממה שיש לי היום. קיבלתי המון תגובות לא נעימות בערוץ היוטיוב שלי בגלל שאני מאומצת. היו כאלה ששפטו אותי לרעה וניסו להעליב אותי, והיו כאלה שאפילו אמרו שאין לי הורים ושההורים שלי לא באמת ההורים שלי. אני יודעת את האמת ולדעתי זה מה שחשוב. אנשים יכולים להמשיך לומר עלי מה שהם רוצים, זה לא יעצור אותי מלהעריך ולאהוב את מי שאני ולאהוב את מה שאני עושה״.

 

Elsie doll--3
״תמיד אהבתי מצלמות וקהל״. אלסי דול. צילום: חי טורג׳מן

 

הג׳וק הזה של עולם הפרסום אופנה, והבידור.
״הג׳וק של עולם הפרסום והאופנה התחיל כשהייתי בת 5. תמיד אהבתי מצלמות וקהל. כבר אז הייתי מדברת למצלמה ואהבתי להופיע מול המשפחה שלי. אני ובת דודה שלי אהבנו להמציא דמויות ולהופיע איתן. תמיד אהבתי לרקוד מול אנשים ורק רציתי שיראו אותי ושיראו מה אני מסוגלת לעשות. כשהופעתי מול המשפחה שלי הם תמיד היו באווירה של שמחה ופירגון, וזה מה שדירבן אותי להכנס ולרצות להכנס לעולם הזה״.

 

יש מי שיחשבו שלהיות ילדה מאומצת זה דבר רע, עצוב וכואב. אני לגמרי לא מסכימה עם זה. אני הכי גאה בעולם שאני ילדה מאומצת ואני הכי מודה על כך. לא יכולתי לבקש חיים, משפחה וחברים יותר טובים ממה שיש לי היום. קיבלתי המון תגובות לא נעימות בערוץ היוטיוב שלי בגלל שאני מאומצת

 

אני מתרגשת.
״הדברים שהכי מרגשים אותי הם לראות אנשים שעובדים קשה ושהעבודה הקשה משתלמת להם. זה עושה לי טוב לראות אנשים שהצליחו להגיע לאן שהם רצו להגיע, ואני לגמרי מקווה שיום אחד גם אני אוכל להרגיש בעצמי את ההרגשה של הצלחה״.

 

Elsie doll--5
״עושה לי טוב לראות אנשים שהצליחו״. אלסי דול. צילום: חי טורג׳מן

 

אהבה? אולי…
״כנערה בת 14 אני עדיין לא בטוחה עד כמה הייתי מאוהבת. אני לא יכולה לומר שלא הרגשתי רגשות למישהו פעם. אני לא באמת יודעת מה זה להרגיש מאוהבת, אבל אם אהבה זה פרפרים בבטן, מחשבות על העתיד ביחד איתו ושכל פעם שהוא שולח הודעה אני מתרגשת כאילו ג’יזל שלחה לי תיקים של שאנל. אז כן.כנראה שהייתי מאוהבת״.

הכוכבים של אלסי
״אלילי הילדות שלי וההשראות שלי בילדות היו הכוכבים של דיסני (האנה מונטנה, סלינה גומז, דמי לובאטו). בעיקר אהבתי את האנה מונטנה (מיילי סירוס) תמיד אהבתי לצפות בסדרה שלה. מיילי תמיד הייתה השראה עבורי ותמיד רציתי ללהתלבש ולהופיע כמוה. אני חושבת שהיא זו שנטעה לי בי את הרצון להופיעה לשחק ולשיר מול קהל. בגיל 12 אמא שלי לקחה אותי להופעה של מיילי בלונדון וזו היתה אחת החוויות הכי טובות שהיו לי. וואן דירקשן גם היו השראה עבורי וגם להופעה שלהם הגעתי. כיום אני מאוד אוהבת את אראינה גרנדה, ביונסה, גסטין ביבר, ויתר זמרי הפופ״.

 

החוויה המרגשת האחרונה שקרתה לי ושאני בטוחה שאני לעולם לא אשכח אותה היא ההזדמנות שניתנה לי להופיע במחזמר בשם ״סינדרונסה״. אין לי מצליחה לתאר לכם כמה נהנתי מהחזרות ומכל העשיה הזאת

 

לוקחת לעצמי
״בכל תחום יש לי מישהו אחר ממנו אני מקבלת השראה.בתחום המוזיקה ההשראה שלי היא ביונסה, בעיקר מהנוכחות שהיא מביאה לבמה. גם SIA מהווה השראה עבורי. בריקוד אני עוקבת אחרי רקדנים שאני אוהבת ביוטיוב או באינסטגרם כמו Matt steffanina והרקדניות שלו.
במשחק אני מנסה ללמוד ולקבל השראה מכל שחקן או שחקנית שאני רואה בטלוויזיה. בנוסף אני לוקחת השראה מהמורים שמלמדים אותי. לדוגמא: במשחק לקחתי השראה מהמורה והשחקן תומר גלרון שלימד אותי משחק מול מצלמה, מטל הנדלסמן שמלמד אותי ריקוד ומהמורה שלי לפיתוח קול״.

 

Elsie doll--2
״ההזדמנות להופיע במחזמר ״סינדרונסה״ היא חוויה שלא אשכח״. אלסי דול. צילום: חי טורג׳מן

 

אמא. טוב לי
״הדברים שעושים אותי מאושרת הם המשפחה שלי, החברות שלי, הצלחה בכל דבר שאני עושה, אם זה לימודים, משחק, ריקוד, שירה או כל דבר אחר. כשניר (סנדלר)) הסוכן שלי מעדכן אותי לגבי ימי צילום, או כל דבר אחר שקשור לאופנה, פרסום ובידור, זה עושה אותי שמחה ומרוגשת״.

שמעו קטע
״החוויה המרגשת האחרונה שקרתה לי ושאני בטוחה שאני לעולם לא אשכח אותה היא ההזדמנות שניתנה לי להופיע במחזמר בשם ״סינדרונסה״. אין לי מצליחה לתאר לכם כמה נהנתי מהחזרות ומכל העשיה הזאת. אני חושבת שמעולם לא הייתי לחוצה ומרוגשת כל כך כמו ביום המופע. הכרתי שם אנשים מדהימים ולמדתי מהם המון. לגמרי אחת החוויות הכי טובות שהיו לי״.

הצלחה זה
״הצלחה עבורי זה להיות מסוגלת לעבוד קשה, לתת מאה אחוז ממה שאני יכולה, לא לוותר ולא להתיאש גם כשקשה. הצלחה היא גם להנות מהדרך, לעשות דברים חדשים ולאתגר את עצמי״.

 

Elsie doll--6
״החלומות שלי לעשות את מה שאני אוהבת״. אלסי דול. צילום: חי טורג׳מן

 

אני הצלחתי
״היו לי הצלחות. זכיתי בתחרות אופנה של התוכנית ריאלטי "איט גירלז” וקיבלתי כתבה מפרגנת. גם השתתפות שלי במחזמר היתה הצלחה בשבילי. כשראיתי שערוץ היוטיוב שלי עבר את ה-10,000רשומים והרגשתי סיפוק אדיר״.

אוף, מבאס
אכזבה עבורי היא ההרגשה שלא נתתי מספיק מעצמי ושלא הצלחתי לעשות את מה שרציתי עד הסוף. אבל גם עם אכזבות וכישלונות צריך לדעת להתמודד ולהבין שהחיים ממשיכים הלאה.
כמובן שהיו לי אכזבות בחיים, וזה בסדר, כי כך בעצם לומדים להמשיך הלאה ומשם אנו אנחנו בונים את עצמנו. מהכשלונות והאכזבות שלנו, גם כלפינו וגם כלפי מישהו אחר״.

 

אני לגמרי לא מסכימה עם המשפט “את הכי יפה כשנוח לך”. אם נוח לך להסתובב עם פיגמה או טרנינג דהוי בבית, זה לא אומר שאת צריכה לצאת עם זה החוצה

 

יש לי חלום
״החלומות שלי הם לעשות את מה שאני אוהבת, לרקוד, לשחק, לשיר, לדגמן,  להופיע, ליצור תוכן וסרטונים בערוץ שלי ולעשות טוב ושמחה לאחרים. החלום הגדול שאני מבקשת לעצמי בלב זה להשפיע ולהיות אושיית תרבות. כזאת שמביאה דברים חדשים ומעניינים לעולם הבידור ולעולם האופנה והתרבות ולעולם בכלל״.

 

Elsie doll--8
״ מעדיפה אופנה יויומית ולבישה״. אלסי דול. צילום: חי טורג׳מן

 

אני והחבר׳ה
״את החברים שלי אני בוחרת בקפדנות ומסתובבת רק עם האנשים שעושים לי טוב, שאוהבים אותי ומעריכים את מי שאני. אני מאוד אוהבת את החברים שלי, ואין לי איך להודות להם על כל התמיכה והעזרה והכיף שהם נותנים לי. יש לי חברים טובים מבית הספר. יש לי גם חברות ילדות וחברים שהכרתי דרך עולם היוטיוב והבידור.

פאשניסטה
אופנה בשבילי היא סוג של אומנות, יש אופנה יומיומית שאליה אני הכי מתחברת. יש אופנה שהיא יותר אומנותית והיא פחות לבישה. אופנה אומנותית מאוד מעניינת אותי ועדיין אני עדיפה את זו הקזואלית והלבישה. אני חושבת שכל עוד את שלמה עם מה שאת לובשת ואוהבת את איך שאת נראית זה הכי חשוב. אני לגמרי לא מסכימה עם המשפט “את הכי יפה כשנוח לך”. אם נוח לך להסתובב עם פיגמה או טרנינג דהוי בבית, זה לא אומר שאת צריכה לצאת עם זה החוצה״.

פותחת ארון בבקשה
״אני חושבת שסגנון הלבוש שלי הוא שילוב של גירלי וטום בוי. אני מאוד אוהבת ללבוש שחור כי אני חושבת שזה הכי מחמיא לי (לפחות בתמונות) ויש לזה מראה פאסוני וקלאסי (תלוי בגזרת הבגד). אני מאוד אוהבת ללבוש זרוק וגדול אבל אני תמיד מוסיפה משהו שיראה גם את הצד הנשי שלי. כמו מכנס צמוד, או עקבים, כל דבר אחר שיוסיף טאץ’ נשי״.

 

אני מאמינה בעצמי ומאמינה שבעבודה קשה אני אגיע רחוק. מדד הביטחון שלי הוא עדין לא שלם לגמרי. לדוגמא אם מבקשים ממני לשיר אני מאוד נלחצת ומפחדת ולא כל כך מרגישה ביטחון. אבל אם לדוגמא יגידו לי להצטלם או לדבר לצלמה אני אעשה את זה בביטחון

 

מרד הנעורים
״אני ממש לא ילדה מרדנית שהולכת נגד הזרם אבל יש לי דעה משלי וכשאני מאמינה במשהו אז אני עומדת על שלי ונישארת נאמנה לעצמי״.

היד שמנענעת את העריסה
״המון זמן ניסיתי למצוא סוכן טוב שיהיה לי חיבור טוב איתו. הלכתי להמון אודישנים, לסוכניות. לכל הסוכנים שהלכתי אליהם היה לי קשה להאמין שהם באמת יקדמו אותי בדרך נכונה ובטוחה וגם כן ההורים שלי לא הכי חיבבו אותם. אבל אחרי שנה של חיפושים מצאתי את סוכנות Passion Managment דרך ידיד שאני מכירה. לא יכולתי לבקש סוכן יותר ממנו ואני לגמרי מאמינה שהוא הולך לקדם אותי והוא תמיד עוזר לי במה שאני צריכה, תמיד נותן יחס ואין לי איך להודות על זה. אני כרגע נמצאת בין גיל לגיל. אני לא גדולה מספיק אבל גם לא נראת קטנה לגילי. אני מאמינה שעם עבודה קשה בעוד כמה שנים טובות אני אצליח להגיע ליעד שלי. כמובן שההורים שלי הם גם חלק גדול מההכוונה שלי. ההצלחה שלי מאוד חשובה להם, והם תמיד עוזרים ותומכים בי ואני הכי מעריכה את זה בעולם״.

 

Elsie doll--8
״בעבודה קשה אגיע רחוק״. אלסי דול. צילום: חי טורג׳מן

 

לעשות קופה
״כרגע כסף לא ממש חשוב לי. אני יותר עסוקה בלקדם את עצמי, וזה מה שהכי חשוב. ואם יצא מזה כסף, זה בונוס. כמו כל בן אדם,  אני לא אסרב אם מישהו יציע לי כסף״

על אי בודד?
״סירה לחזור הביתה״.

עם היד על הלב
״אני מאמינה בעצמי ומאמינה שבעבודה קשה אני אגיע רחוק. מדד הביטחון שלי הוא עדין לא שלם לגמרי. לדוגמא אם מבקשים ממני לשיר אני מאוד נלחצת ומפחדת ולא כל כך מרגישה ביטחון.
אבל אם לדוגמא יגידו לי להצטלם או לדבר לצלמה אני אעשה את זה בביטחון״.

לבד על במה
״אני מאוד אוהבת קהל ולא מפחדת מקהל. לפעמים אני חוששת כשאני מופיעה, אבל כשאני עולה על הבמה, החשש נעלם״

מקום טוב באמצע
״המקום שאני הכי מרגישה בו בנוח זה כמובן בבית. המקום המוכר והאהוב. ככל שאני נמצאת במקום מסויים אני מרגישה בו יותר בנוח. אבל אין כמו בית״.

 

אני מאוד מפחדת לא להצליח או שאנשים לא יאהבו אותי ואת מה שאני עושה. אבל אני מקבלת את זה שלא תמיד זה תלוי בי. עוד דבר שאני מפחדת ממנו זה לאבד את האנשים שאני אוהבת

 

לא טוב לי כאן
״רע לי כשאני נמצאת במקום עם אנשים שאני לא אוהבת או לא מתחברת, אבל גם כשרע לי ולא כיף לי, אני מחפשת את הצד החיובי ומנסה להנות ולהשתלב״.

אותי זה מפחיד
״אני מאוד מפחדת לא להצליח או שאנשים לא יאהבו אותי ואת מה שאני עושה. אבל אני מקבלת את זה שלא תמיד זה תלוי בי. עוד דבר שאני מפחדת ממנו זה לאבד את האנשים שאני אוהבת״.

 

החברים שלי והמשפחה שלי מאוד משמחים אותי. גם ערוץ היוטיוב שלי משמח אותי. במיוחד שיש לי משהו לשתף. אני פשוט מדליקה מצלמה מדברת אליה, עורכת, ומעלה ליוטיוב. והתגובות של הצופים שלי מאוד משמחות אותי. הם תמיד גורמים לי להרגיש יותר טוב

 

עושה לי טוב
״אם אני מרגישה רע, אני אוהבת לדבר ולשתף, אני אדם מאוד פתוח. אבל אם אני ארגיש לא בנוח לשתף, מוזיקה עושה לי מאוד טוב ומרגיעה אותי במצבי עצב או לחץ״.

שמחה וששון
״החברים שלי והמשפחה שלי מאוד משמחים אותי. גם ערוץ היוטיוב שלי משמח אותי. במיוחד שיש לי משהו לשתף. אני פשוט מדליקה מצלמה מדברת אליה, עורכת, ומעלה ליוטיוב. והתגובות של הצופים שלי מאוד משמחות אותי. הם תמיד גורמים לי להרגיש יותר טוב״.

תודה על כל מה שנתת
״המשפחה שלי תמיד תומכת בי ועוזרת לי במה שאני צריכה וההצלחה שלי גם חשובה להם והם איתי בכל הדרך״.

 

ערוץ היוטיוב של אלסי דול: https://www.youtube.com/channel/UCTTFE1FhYCt8PH359O1UJJQ/videos

 

פורסם בקטגוריה הפקות אופנה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות פייסבוק