יולנטה

0 פורסם על ידי - 31/05/2016 - מוזיקה

רגליים ארוכות: סינגל ראשון מתוך אלבום שלישי לזמרת וליוצרת יולנטה

לפני כשנתיים וחצי הוציאה היוצרת יולנטה, את אלבום הבכורה שלה "רוצי יולנטה" שזכה לביקורות מצוינות. מאז, היא לא עוצרת: בשנת 2015 הוציאה את אלבומה השני "לב המתכת", וכעת מגיע האלבום השלישי "לא היה אף פעם שקט", שגם אותו, כמו את אלבומיה הקודמים מפיק מוזיקלית אמיר גרומן מ"מריונטה סול".


הכתיבה של יולנטה, שעלתה לארץ בילדותה מליטא, חדה ואישית מאוד. בקולה המיוחד היא נעה בין בדידות לפיתוי, בין זיכרונות ילדות לחלומות.  המסע הארוך של יולנטה בנבכי נפשה מתבטא בטקסטים עמוקים, חושפניים, נטולי קיטש ומלאי קסם.

יולנטה-2

יולנטה. צילום: אמיר גרומן

הבס והתופים העוצמתיים מהאלבום השני "לב המתכת", לוקחים צעד אחורה באלבום הנוכחי, לטובת צליל מעודן ומגובש יותר המשלב בין גיטרה קלאסית ופסנתר לבין סאונד עכשווי של סינתיסייזרים, המזוהה עם יולנטה עוד מהאלבומים הקודמים.
הסינגל הראשון מתוך האלבום הוא "רגליים ארוכות", שיר שמתאר חוויה תמידית של חיפוש נואש אחרי אהבה, רעב שמוביל בהכרח למחוזות הדחייה והפשרה.

 

יולנטה-3

יולנטה. צילום: אמיר גרומן

מן הביקורות על האלבומים הקודמים: "יולנטה היא מהקולות הנשיים המעניינים שצצו בשנה האחרונה" (נדב מנוחין, וואלה! תרבות)
""רוצי יולנטה" הוא אחד מהאלבומים הטובים שיצאו במוסיקה הישראלית בזמן האחרון…יולנטה מביאה את עצמה, את עוצמותיה, כעסיה, כאביה וחולשותיה לפרונט ומביאה לידי ביטוי את כל כישוריה בצורה כמעט מושלמת". (גיא טנא, גלצ)

ההופעה הקרובה של יולנטה ב-20.6 בעשן הזמן בבאר שבע

 

Image of a share button

אין תגובות

השאר תגובה