להקת קמע, לא נודע

0 פורסם על ידי - 13/05/2016 - מחול

להקת המחול קמע עם היצירה החדשה: "לא נודע", NEVERLAND, מאת הכוריאוגרף: תמיר גינץ

היצירה "לא נודע", הינה פנטזיה בהשראת אירועים אקטואליים, המתרחשת אי שם… ביום שאחרי. מוצ"ש ה- 21.5.16, 21:00, מרכז סוזן דלל

להקת קמע. לא נודע-1

לא נודע. צילום: כפיר בולוטין

להקת המחול קמע תופיע ב-21 במאי במרכז סוזן דלל עם היצירה החדשה "לא נודע", Neverland: יצירה מקורית חדשה שיצר המנהל האמנותי של הלהקה תמיר גינץ, לצלילי מוזיקה מקורית של אבי בללי ("נקמת הטרקטור"). השניים משתפים פעולה בשנית לאור הצלחת יצירתם הקודמת "במדבר דברים".
ביצירה משתתפים 12 רקדני הלהקה. היצירה הינה פנטזיה בהשראת אירועים אקטואליים, המתרחשת אי שם…ביום שאחרי, במקום שמעבר לקצה… ואולי זה כבר כאן?

להקת קמע. לא נודע-4

לא נודע. צילום: כפיר בולוטין

תמיר גינץ: "׳לא נודע׳ הנה עוד צעד בהתפתחות קול ייחודי ללהקת המחול קמע. היצירה היא פרי דמיון המהול בדאגה לנוכח הדברים שקורים בעולם ולאו דווקא רחוק מאתנו. נתתי מקום לרקדנים להביא את עצמם ליצירה כך שכל אחד יבנה לעצמו סיפור אישי בתוך זירת ההתרחשות המסעירה שלנו. העבודה עם אבי בללי כמוזיקאי נותנת לי קרקע חופשית לצמיחה למחוזות חדשים והמון אתגר והשראה, יש לנו דו- שיח מפרה שמניע את היצירה למחוזות מעניינים".

להקת קמע. לא נודע-3

לא נודע. צילום: כפיר בולוטין

להקת המחול קמע הנה אחד מהקולות המרכזיים בעולם המחול הישראלי.  הלהקה מזמינה את הצופים לחוויה מרתקת, אסתטית ומהוקצעת  במגוון יצירות מרגשות.
תמיר גינץ, המנהל האמנותי והכוריאוגרף של הלהקה, יוצר עבודות המהוות את הציר המרכזי ברפרטואר הלהקה. עבודותיו מאופיינות בשפה אישית וייחודית, המתבססת על הטכניקות הקלאסית והמודרנית והמאתגרת את רקדני הלהקה בעוצמתה. גינץ מצליח ליצור על הבמה עולם עשיר ברבדים השואב אליו את הקהל.
קמע הנה בית ל-14 רקדנים, ישראלים לצד רקדנים מרחבי העולם, בעלי אישיות ייחודית המביאים לבמה ביצוע אלגנטי, וירטואוזי ורענן.
קמע זכתה להצלחה בסיורי הופעות ובפסטיבלים יידועי שם באירופה, דרום אמריקה, בסין ובהודו. הלהקה מטפחת קהל צעיר של שוחרי מחול באמצעות מופעים לנוער וילדים.  בלהקה מועלות עבודות של כוריאוגרפים אורחים מהמובילים בעולם, לצד יצירה מקורית של כוריאוגרפים ישראלים ויוצרים צעירים.
רקדני הלהקה מקיימים פרויקטים חינוכיים של הוראה והסברה בבתי-ספר, מגמות ואולפנות מחול, סדנאות אמן, סדנאות רפרטואר ותכניות העשרה בכל רחבי הארץ.

להקת קמע. לא נודע-5

לא נודע. צילום: כפיר בולוטין

קמע נוסדה בשנת 2002 כיוזמה משותפת של דניאלה שפירא ותמיר גינץ כלהקת הבית של מרכז המחול בת דור באר שבע.  קמע הנה שגרירה נאמנה של העיר באר שבע בעשרות מופעים מדי שנה בארץ ובעולם. צוות הלהקה על רקדניה מתגוררים בבירת הנגב והנם חלק בלתי נפרד מהקהילה התרבותית בעיר.
בסמיכות ללהקה פועל המרכז העירוני לאמנות המחול בת דור באר שבע, בית הספר המקצועי הגדול למחול בישראל שהכשיר את הגרעין הראשוני של רקדני הלהקה. בית הספר מהווה חממה לדור העתיד של רקדני הלהקה.במאי 2013 הושלמה בנייתו של "בית להקת המחול קמע ע"ש סברין גודמן", ובו חדרי חזרות, משרדים ושטחי מנוחה מרווחים, תודות לתרומתה האדיבה של קרן גודמן  (שיקאגו), מפעל הפיס ועיריית באר-שבע.
הלהקה זוכה לפריחה בזכות תמיכתו הרציפה של מינהל התרבות שבמשרד התרבות והספורט ובזכות מדיניות פיתוח מוסדות התרבות של עיריית באר שבע.

להקת קמע. לא נודע-6

לא נודע. צילום: כפיר בולוטין

להקת המחול קמע: לא נודע NEVERLAND
כוריאוגרפיה: תמיר גינץ, מוזיקה מקורית: אבי בללי, תפאורה ובמה: אדם קלר, תלבושות: לימור דרור-הרשקו, תאורה: שי יהודאי
רקדנים: אלדר אלגרבלי, אנגוס הול, פיטר סטאר, עדי שמשי, לוקאס הרבינג מולר, נעם עפרון, תום דויד, עלמה לאואר, גיל עמישי, מקסים בורדוסול, אילן גולובוביץ, ג'ורדן קונרד-ברטון .

 

 

משך המופע: 60 דקות
21.5.16 יום שבת , 21:00, מרכז סוזן דלל, מחיר: 120-140 שקל, טלפון להזמנת כרטיסים: 03-5105656

 

Image of a share button

אין תגובות

השאר תגובה