פייסבוק, Facebook, Fashion, אופנה | Efifo - אופנה

BOOKFACE

1 פורסם על ידי - 08/09/2014 - אמנות, תרבות

פייסבוק, הרשת החברתית השלטת בעולם חוגגת יומולדת 10. תערוכה חדשה מטפלת באספקטים השונים ובתופעות החברתיות שיצרה הרשת. תמונת הפרופיל של חיינו

 

Cut Copy Lights & Music – Video Art Version

התערוכה מציגה סיפורי דיוקן מזוויות שונות של אמנים המציגים חזות של העצמי הפנימי והחיצוני. מידע רב נחשף לצופה מהתבוננות בפרופיל הקים ברשת החברתית. תרבות חיים שלמה מביאה את ההיסטוריה האישית, המקומית או העולמית.התערוכה שתוצג למשך חודש בה יציגו אמנים דיוקנאות בציור, צילום טלאים ובפיסול. האמנים מתארים את חייהם וחיי אחרים באמצעות תווי הפנים. ה- FACEBOOK הוא מהות חיינו בימים אלה, הפנים מדברות אלינו, באמצעות הפנים אנו מביעים שמחה, תוגה, עלבון וכעס. בפנים האנושיות טמון קסם הבריאה. הדגש הוא על דיוקנאות המבטאים מגוון שאלות של דת, גזע ומגדר ומאפשרים לצופה לפתוח בדו־שיח, לצאת למסע של גילוי האחר בתוך העצמי.

 

הבמאי והיוצר עמית רון עם המיצג Fake-loock

וידאו ארט בבימוי עמית רון, סטילס – ליאור קסון, וידאו ועריכה – סער בן יוסף
VIDEO ART, director – AMIT RON, stills -LEOR CASSON, video & editing – SAAR BEN YOSEF

התערוכה שואלת את הצופים שאלות כגון: מהי חשיבותו של הצילום הפרטי שלנו ברשת הציבורית כדיוקן עצמי או זר, או מזויף?  האם ליופי חשיבות או  עניין בדרך ההבעה? באילו חומרים משתמש האמן כדי להדגיש את הדיוקן אותו הוא יוצר? האם הדמות מביטה אל הצופה? היש דו שיח בין הצופה והדיוקן? האם רגשות וחוויות שעברו על אישיות הדיוקן נראות בדמותו החיצונית?מה סיפורה האמיתי של אישיות הדיוקן? אמנים רבים, לאורך ההיסטוריה, הביאו סיפורי חיים שלמים דרך דיוקנאות. בחירת תמונת הפרופיל האישית ברשת החברתית מעניינת בפני עצמה אל מה מתחבר הצופה? מה הוא רוצה להנציח? הסיטואציה, האווירה? האם היצירה תיעשה ממודל חי, מצילום, מהשתקפות במראה? לוסיאן פרויד  נכדו של המומחה לתורת הנפש, אחד מהציירים המוערכים  העכשויים של דיוקנאות, יהודי אנגלי שנפטר בשנת 2013 אמר שהוא בונה מחדש את הדמות בה הוא מתבונן . עוד אמר:" אני מצייר אנשים… לא בגלל איך שהם, לא למרות איך שהם, אלא בגלל איך שהם במקרה ".

efifo.co.il, Efifo Magazine, אתר אופנה

אמיר דרבסקי

efifo.co.il, Efifo Magazine, אתר אופנה

בועז מילר

האמנים המציגים: אבי בלאיש, אהרון (אהרלה)הולצברג, אורנה גבע, אורנה שיק, איריס וינטראוב, אירית צפתי, איתי מגן, אלברט בן שימול, אלדר בן ארי, אמיר דרבסקי, אמנון דובדבני, אסתי דרורי חיות, אסתר נעים, אריה אירני, אריה פרל, ארנון אורבך, בהירה לראה, בנימין אלרון, בעז מילר, גילה טננבאום הדר, גילה שטיין, דבורה בלום, דבורה סיון, דבי שמואלי הבר, דור אשכנזי, דור קונפינו, דורית גיתאי, דינה בבאי, דינה זייפר, דנאור שטרוזמן, דנה לאור קוגן, דרורה בן סירה, הרי ברון, הרצל הדר, ואדים רובינצ'יק, ויקטוריה קורבן, ויקטוריה רייגירה, ורד טרלובסקי יעקובוביץ, ורדה שילה, חיותה מרכוס, חיים לוי, חן טובי, חנה סילשי, יוסי גוטפריד, יעל אביב, ישראל רייס, כגן נדיה, כרמלה ברילינג, כרמלה קיט, ליאורה בנקל, ליקה רמתי, לנה לוקצקי, מארט דיוסמבייב, מור אורן, מייקל אביב, מיכל אשל, מירי פנאן, מנצור רדואן, מקסימה גרליץ, מרים בובר, מרינה ברנספיז, משה דבש, נאוה לי-טל, נאטור נאטור, נגה לביא, נופר הורוביץ, נטלי גרוסמן, ניבה דותן, נילי ללום, ניר יצחק, נירה נתנאל, נירה קסלר לובנוב, נעמי כרוך, סולומון  לבייב, סיגל ווייסגור, סיגל מגן, סימה מזרחי, סמדר (בטש) הורוביץ, עדנה רוזנברג, עליזה בורשק, עליזה וינשטיין, עליזה פינקל, פיטר  פודובני, פנינה אהרוני, פנינה רופא, פרח רחמים, קורין בן אבי, קלרי נצר, קרני ליפשיץ, ראובן גפני, רבקה גלבוע, רונית שלם, רמי אטר, שוש בלומנטל, שוש הורוביץ, שחר אפק שירלי גולדשטיין, שלי מיכל, שלמה דלל, שלמה סרי, שמואל גרוס, שרה  לב פלאם, שרה בוגן, תאיר חיטרון-פרנס.

יועץ אמנותי: אודי רוזנווין
הפקה: "אמני ישראל מתאגדים" (שירי מאיר ומימון פאר)

אירוע התערוכה בפייסבוק

התערוכה בחסות:

Sell My Art – למכירת אמנות ישראלית איכותית  

Israeli Art Market – למכירת אמנות ישראלית בחו"ל 

Israeli Art Market's MAGAZINE – המגזין לאמנות ישראלית עכשווית המופץ בארץ ובחו״ל 

מכללת קונספט למקצועות העיצוב מחלקת מילגה בערב הפתיחה

BOOKFACE – נמל יפו, האנגר 2
פתיחה חגיגית: יום חמישי, 11.9.2014 בשעה 20:00
שעות ביקור: בכל יום במהלך התערוכה בין השעות 12:00-22:00
נעילת התערוכה: 1.10.201

 

 

 

Image of a share button

אין תגובות

השאר תגובה