Efifo. מגזין אופנה ישראלי-חברתי

0 פורסם על ידי - 06/12/2017 - אופנה

אתר אופנה Efifo הוא מגזין אופנה ישראלי-חברתי המשמש במה איכותית לדור החדש של האופנה בישראל. מעצבי אופנה, צלמי אופנה, סטודנטים ובוגרי אקדמיות לאופנה ובתי ספר לצילום אופנה

מאת: אפי אליסי מייסד ועורך ראשי
Efifo  מגזין אופנה ישראלי-חברתי
http://efifo.co.il/

אני זוכר את הימים הראשונים של Efifo. לא ידעתי מה אני רוצה להיות עד שמצאתי מקומי. Efifo הינו מגזין אופנה ישראלי-חברתי המשמש במה מרכזית, יחידה ואיכותית לדור החדש של האופנה בישראל, סטודנטים (אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה, האוניברסיטת העברית ירושלים, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ועוד) ובוגרי אקדמיות (גואפושנקר, בצלאל, ויצו חיפה, בית ברל, מנשר, סטודיו גברא, רון קדמי, מכללת הדסה, מכון אבני, סטודיו 6B, מכללת מרים ועוד) לאופנה ובתי ספר לצילום אופנהEfifo אתר אופנה שיקי, רענן, בועט, מפתיע ופורץ גבולות ששם לו למטרה לקדם ולפתח כישרונות צעירים, נועזים, בועטים ותוססים מתחומי האופנה והצילום בישראל. מגזין אופנה ישראלי-חברתי שהוקם מתוך צורך עמוק ואמיתי של דור חדש בתעשיית האופנה והצילום, המבקש במה להשמיע מעליה את קולו הרם, הברור והמחדש.

שמלת כלה של גליה להב. הפקה: אפי אליסי, צילום: אלעד אדמוני. דוגמנית: נעמי אליאב לitm, יובל ביטון לאלינור שחר. איפור ועיצוב שיער: שרון פור-1

אופנהמגזין אופנה: שמלת כלה של גליה להב. הפקה: אפי אליסי, צילום: אלעד אדמוני. דוגמנית: נעמי אליאב לitm, יובל ביטון ל׳אלינור שחר׳. איפור ועיצוב שיער: שרון פור

מתחילת דרכי בעולם האופנה החלטתי להיות מגזין אופנה מחבק ומפרגן. היו שלא ראו זאת בעין יפה ואמרו: ״אתה חייב להיות  ביקורתי״. לא רציתי. ישנם מספיק מגזיני אופנה בישראל עם לשון חדה ומורעלת. כדאי שיהיה אחד שלא מלקק לאף אחד, ובו בעת אינו מקיא על בני אדם מרוע סתמי. אני לא בן אדם כזה, לא רוצה להיות כזה, ולא אהיה כזה. תמיד היו אנשים שידעו מה הכי טוב עבור Efifo. אנו מקשיבים, מפנימים, למדים מכל אחד. לעיתים מקבלים, לעתים לא.
Efifo הינו מגזין אופנה ישראלי-חברתי חברתי עם אג׳נדות לטובת הקהילה והחברה בישראל. אין מאחורנו משקיעים/מימון, אנו לא מסחריים ולא חייבים דין וחשבון לאיש. Efifo מגזין אופנה ישראלי-חברתי החופשי בישראל! למדתי מאבא שהכי טוב זה לעבוד. קשה. ואני עובד. לא נושם. נהנה מכל רגע.

שון ברייטנר לסוכנות בריק. צילום: דודי חסון -1

אופנה מגזין אופנה: שון ברייטנר לסוכנות בריק. צילום: דודי חסון

עוד מעט נדבר על גליה להב, מעצבת העל (‏1,296,641‏ עוקבים בפייסבוק ומעל מיליון וחצי עוקבים באינסטוש: galialahav) הבינלאומית שלשמה התכנסנו כאן. עוד קודם לכן  נדבר על דברים טובים, כייפים וגם כאלה פלצניים שנודף מהם יהירות וגאווה. אני זוכר אדם שכתבתי עליו מבלי להזכיר את שמו ״כמו בכל מקום ישנם אנשים קטנים שלא אוהבים שיש לידם אנשים גדולים, ועושים רעשי רקע מיותרים רק כדי שיידעו שהם קיימים״. הטיפש הזה הבין שמדובר בו. שוב, שמו לא הוזכר! כנראה שאנשים קטנים הם גם בעלי מוח קטן. הוא העלה את זה לרשת כדי לתקוף אותי. האם לא חשבת לרגע האם זה נכון? הרי לא כתבתי את שמך, איך ידעת שמדובר בך? האם אתה אכן איש קטן? ואם כן, למה לפרסם זאת?! כדי לומר לכולם זיהיתי את עצמי כאיש קטן?

חליפה של מעוז דהאן. הפקה: אפי אליסי, צילום: אלעד אדמוני. דוגמן: יובל ביטון לאלינור שחר. איפור ועיצוב שיער: שרון פור-1

אופנה מגזין אופנה: חליפה של מעוז דהאן. הפקה: אפי אליסי, צילום: אלעד אדמוני. דוגמן: יובל ביטון ל׳אלינור שחר׳. עיצוב שיער: שרון פור

לעתים אני יוצא לשטח ביוזמתי. לרוב אני מוזמן לתצוגות והשקות. אני אוהב את ׳Efifo בשטח׳. להיכנס לסטודיו של מעצבים. להריח. לממש את הבד. להתלהב מהמעצב ומהאדם. אני עושה זאת גם עם מעצבי אופנה וגם עם צלמי אופנה.מגזין אופנה ישראלי-חברתי הוא חיבור של הדברים שאני הכי מחובר ואוהב: כתיבה, צילום, אמנות ואופנה. היום אני מספר דרך אופנה סיפורים מהחיים וזה מרתק אותי. אני מאוד אוהב אנשים. אני איש של אנשים.

עם הרגליים על הקרקע. מעוז דהאן. צילום: יח״צ

אופנהמגזין אופנה: עם הרגליים על הקרקע. מעוז דהאן. צילום: יח״צ

אני זוכר מפגשים מרתקים ומרגשים עם אישים ומעצבי אופנה מתעשיית האופנה והאמנות ביניהם: אריאל טולדנו, יוסי קצב, מעוז דהאן, מוטי רייף, גלית גוטמן ואחרים. פגישות שהולידו ראיונות מרגשים. אני סקרן, אוהב לשאול. להיכנס לבטן של המרואיין ולכתוב מהבטן שלי. אני זוכר שהזדמנתי לביתו של מעצב האופנה (מעצב בחסד) אלירן נרגסי. כשהתחלתי להקליט את השיחה הוא אמר שהוא לא רוצה להתראיין. זה היה רגע לפני שכתבי האופנה של הביצה התל אביבית הכתירו אותו כדבר הגדול הבא. גם אני חשבתי וחושב שהוא עילוי. הוא מעולם לא הסכים לשתף פעולה עם Efifo. גם את הראיון שרציתי לקיים הוא ביקש שאנצור בזיכרון ולא אפרסם.מגזין אופנה ישראלי-חברתי אולי לא Vogue. אבל בטח לא מקומון רכילות צהוב. אנו שומרים על איכות ומי שחושב שהוא מעל זה, שיצליח בחיים. זה נכון גם לגבי הד מיינר והאחים מוסלין שקמים כל בוקר ואומרים לעצמם: ״היי, יד אלוהים נגעה בי. אני גאון״.

אאוטפיט של יוסי קצב. הפקה: אפי אליסי, צילום: אלעד אדמוני. דוגמן: יובל ביטון לאלינור שחר. איפור ועיצוב שיער: שרון פור

אופנהמגזין אופנה: אאוטפיט של יוסי קצב. הפקה: אפי אליסי, צילום: אלעד אדמוני. דוגמן: יובל ביטון ל׳אלינור שחר׳. עיצוב שיער: שרון פור

במהלך שנותיו הקצרות שמגזין אופנה ישראלי-חברתי קיים (תינוק בן שלוש שעושה קולות של איש) נעשו אליי מספר פניות מסוכנויות דוגמנות שאעשה עליהן כתבות פריצה. עשיתי את זה עם רונן אור צרפתי, עשיתי את זה עם itm, עשיתי את זה בלעדי וראשוני כשבטי רוקאווי פתחה מחדש את New image. היחסים בין מגזין אופנה למשרדי יח״צ אופנה ולסוכנויות דוגמנות הן סוג של אחד מאכיל את השני. כמו צלחת ענקית של משפחה בדואית עמוסה וכל אחד ממלא את ידו ומאכיל את עצמו. אצלנו בתעשייה, שיש בה הטובים והרעים. אלו המתרחקים ממנה כמו מזוהר שורף, ואלו המִתְחַכְּכִים בביצה ובאבק הכובכים, כולנו אוכלים מאותה צלחת. זוהי הבועה של תעשיית האופנה הישראלית וצריך להתייחס אליה כאל כזו. לדעת היכן אתה נמצא מול מי אתה עומד. לא לבעלי ביצים קטנות ולב חלש.

נזכר בימים הראשונים שלמגזין אופנה ישראלי-חברתי, כשחשבתי על מגזין אופנה לגברים וצילמתי הרבה הפקות בנים – מאז הפכתי סטרייט 🙂  לא, אני דו! (קוטבי) – פנה אליי בפייסבוק בחור בשם בובי גלעד. שביקש שאכתוב על סוכנות הדוגמנות שפתח ״בריק״ לבנים בלבד (יש לו בנים מאוד איכותיים, עין טובה שבוחרת נכון) הרומן היה פורה. שיתפנו פעולה ועזרנו זה לזה. אחד הג׳ינג׳ים שלו עשה משהו באיטליה (תירגעו, לא מדובר בהצלחה של סופיה מצ׳טנר של דיור) שעשה קצת באזז. ׳בריק׳ הרגיש כמו נסא״ה – סוכנות החלל הבינלאומית. כשביקשתי דוגמן להפקה, כתב לי אותו גלעד: ״אין לי בנים בשבילך״.

אני לא חף מטעויות. אם לא מנסים לא טועים ולא מצליחים. מוטי רייף אמר לי בראיון שקיימתי איתו משפט קצר שיש בו הכל: ״תעשו יותר, תדברו פחות״. זה כל כך נכון. תהילה לא מגיעה בצילום אחד או איזכור בעיתון שאיש לא מכיר באיטליה. עבודה קשה מתחילה בתחתית, בדומה לדרך בה הלכו יוסי קצב, מעוז דהאן ואריאל טולדנו שעובדים בלי לנוח, מנצלים את הכישרון שלהם, ומנסים לחיות בלי להיות פלצנים. מנפיחה לא מקיימים חיי משפחה. מעבודה קשה כן.
בעונת החתונות 2016 ביקשתי לעשות הפקת חתן כלה שכמוה לא נעשתה בישראל. בלי נווה צדק, יפו העתיקה, חומות העיר ועכו, סוסים, חופים, סלעים, ים, שקיעה. ועוד ועוד. רציתי עולם אחר.חדש, שונה ומוזר. Efifo.

קטן עליו. אלירן נרגסי צילמים מהפייסבוק ויח״צ

אופנהמגזין אופנה. קטן עליו. אלירן נרגסי צילמים מהפייסבוק ויח״צ

התרוצצתי עם הדוגמנית המדהימה נעמי אליאב מסוכנות הבוטיק itm של עמרי יערי המקסים ברחבי ישראל. לקחתי אותה איתי למעצבות העל הבינלאומיות, ענבל דרור (העולם הגדול ברחוב הירקון, תלאביב), אלון ליבנה (אגדה בצעירותו מנווה צדק הקסומה), ברטה (אימפריה בינלאומית שבסיסה, באשדוד) וגליה להב (הוט קוטור בלב רחוב הרצל בתל אביב). בחרתי את השמלות. מדדנו והמשכנו לליז מרטינז המדהימה מרמלה וללימור בן יוסף המוכשרת טילים מהוד השרון, עליה אומרת ליאת אשורי שהיא הדבר הגדול הבא. את היום התחלנו כשאספתי את נעמי אליאב מהבסיס בו שירתה בסוף העולם. סיימנו עם פלאפל ושווארמה והחזרתי אותה לביתה בחצות. גם סוג של סוף העולם שמאלה ימינה ואין לאן לחזור. את היום שאחרי עשיתי עם יובל ביטון יפה התואר של ׳אלינור שחר׳. הלכנו לבאמוס בכיכר המדינה, לפולגת בגן העיר משם למעוז דהאן, יוסי קצב ודורון אשכנזי. את השמלה מענבל דרור הייתי חייב לאסוף בבוקר יום הצילום וכששבתי לסט, ביקשתי לראות מה הצלם צילם כשנעדרתי. זה לא היה זה. הזעקתי צלם חדש. במקום בשעה 09.00, התחלנו לצלם את כל ההפקה מחדש בשעה 14.00. ההפקה קיבלה ביקורות מצויינות. אלעד אדמוני, הצלם המוכשר עשה עבודה מדהימה ולא צפויה, נועזת וחדשנית, כמו שדמיינתי ויותר מכך. הוא קיבל בעקבות ההפקה חוזה עבודה. תשאלו אותו.

גליה להב (ראו הפקה מדהימה עשינו עם גליה להב, אריאל טולדנו יוסף עם אופנה הישראלי משבוע האופנה תל אביב). שרפה את שבוע האופנה האחרון. היא מעצבת דגולה. היא קיבלה אותי ואת הדוגמנית בחום רב ויחד בחרנו את השמלה הנכונה. בלי פוזה, בלי ׳אני מעצבת על בינלאומית מצליחה׳, בלי ׳נפיחה פלצנית׳ ו׳יש לי טיסה לחלל׳. בן אדם. הבגדים שלה הם לא מהסוג שצריך לכתוב עליהם. פשוט להביט ולהתמוטט. היא עושה דברים מופלאים. הבדים מקבלים אצלה חיים שמשמחים נשים רבות ברחבי העולם.
זה בסדר להצליח, זה בסדר לומר: ׳ניצחתי׳, זה בסדר לצעוק: ׳אני מוכשר׳, זה בסדר ׳לעוף על עצמך׳. אבל באמשלכ׳ם, תישארו בני אדם. כמו כולנו. כדור הארץ עגול ובסוף פוגשים את החיים מהעבר אל ההווה. אל תתנו לאגו להוליך אתכם.

מחלקה לעיצוב אופנה באפיפו

ויצו באפיפו
19/12/17

מגזין האופנה הישראלי Efifo, בעריכתו של אפי אליסי, משמש במה לדור חדש של מעצבי האופנה בארץ

בין המאמרים השונים ניתן למצוא לא מעט כשרונות צעירים משלנו – סטודנטים, בוגרים ומרצים במחלקה לעיצוב אופנה ומהמחלקה לצילום – המציגים את עבודותיהם מהלימודים ומהחיים הבוגרים שאחרי.

אספנו כאן את הכתבות המצוינות על הבוגרים והמרצים שלנו מהשנה האחרונה 


הפקת אופנה: הליין ארונהיים

בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה 2017

לקריאה

 

תמונה מתוך דף המחלקה לעיצוב אופנה באפיפו | המרכז האקדמי ויצו חיפה


 

אופנה ללא תווי קנייה: מאוריסיו פולצ'ק

מרצה במחלקה לעיצוב אופנה ומעצב אופנה

לקריאה

תמונה מתוך דף המחלקה לעיצוב אופנה באפיפו | המרכז האקדמי ויצו חיפה


 

נוכח נעדר: ניר חצרוני

סטודנט במחלקה לעיצוב אופנה

לקריאה

המחלקה לעיצוב אופנה באפיפו | המרכז האקדמי ויצו חיפה


 

העולם הרביעי של BENZO

בן זוהר מהמחלקה לעיצוב אופנה וינון כלפון מהמחלקה לצילום

לקריאה

המחלקה לעיצוב אופנה באפיפו | המרכז האקדמי ויצו חיפה


 

פוסט אנושי: יולי קופיט

בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה

לקריאה

תמונה מתוך דף המחלקה לעיצוב אופנה באפיפו | המרכז האקדמי ויצו חיפה


 

כמה קל להגיד במילים שאני סכיזופרן: דנה חנצינסקי

בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה

לקריאה

המחלקה לעיצוב אופנה באפיפו | המרכז האקדמי ויצו חיפה


 

 

http://efifo.co.il/

גליה להב קולקציית קוטור כלות 2017-18

בצילום: שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ -

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

בצילום: שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ -932

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

בצילום: שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ -90

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

בצילום: שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ -65

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

בצילום: שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ -366

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

בצילום: שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ -1111

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

בצילום: שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ -31

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

בצילום: שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ -28

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

בצילום: שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ -336

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

בצילום: שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ -33

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

בצילום: שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ -15

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

בצילום: שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ -12

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

בצילום: שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ -11

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

בצילום: שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ -7

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

בצילום: שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ -6

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

בצילום: שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ -5

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

בצילום: שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ -4

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

בצילום: שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ -3

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

בצילום: שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ -2

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

בצילום: שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ -1

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

אופנהמגזין אופנה, שמלת כלה של גליה להב. 2017-18. צילום: יח״צ

אופנה I מגזין אופנהEfifo

אופנה

חבר חדש בא לEfifoמגזין אופנה: הכירו את איתי גורביץ׳

אחרי מעל שלוש שנים, במהלכן השתלטתי על מערכת האתר לבדי, החלטתי לצרף לEfifoמגזין אופנה, עורך אופנה:  איתי גורביץ, כתב אופנה מנוסה ומקצועי שמגיע אלינו עם ניסיון בכתיבת אופנה בגופים גדולים כמו "פנאי פלוס", "טיים אאוט תל אביב", עורך ראשי של אתר הבית של ערוץ E! ישראל, עורך במגזין אופנה אירופאי ועוד. סיבה מצוינת לשיחת היכרות

מאת: אפי אליסי
מייסד ועורך ראשי, Efifo  מגזין אופנה ישראלי-חברתי
http://efifo.co.il/
Efifo הבית של האופנה בישראל
אופנה I מגזין אופנהEfifo

 

בצילום: איתי גורביץ

אופנה – מגזין אופנה. ״הישג מרשים לאימא פולניה״. איתי גורביץ׳

אלה מכם שמלווים אותי מתחילת דרכי בEfifo – מגזין אופנה ישראלי-חברתי יודעים, כי במהלך שלוש שנים אחרונות, מאז הקמת אתר האופנה, אני לבד. טוב, לא בדיוק. סביבי אנשים סופר מוכשרים שהפכו את Efifo למגזין אופנה ישראלי-חברתי נחשב ומוערך, שאף הגיע לחדשות, בעקבות הפקת ׳אברבנאל׳ המפורסמת שלנו שהצליחה לעורר שיח ציבורי מבורך. אז לפני הכל, זו הזדמנות מצוינת לומר תודה לכל הצלמים והצלמות, הסטייליסטים והסטייליסטיות, המאפרות והמאפרים, מעצבי ומעצבות השיער, הדוגמניות והדוגמנים שהופכים מדי יום את חיי כולנו לשיקיים ויפים יותר. אבל, בכל הקשור בכתיבה – אני לבד. אך הגיע זמן להתקדם ולהתפתח. לכן, החלטתי, לראשונה בתולדות האתר, לצרף כתב אופנה מקצועי.

״למה ללחוש לאהובך כי לצידו תרצה לבלות את חייך, אם אפשר לצעוק זאת מול כל העולם? אחלה חוויה. תנסו זאת בבית. למרות דפיקות הלב. למרות רעידות בלתי נשלטות בגוף. למרות דחף לא מוסבר של הדקה התשעים לברוח לאיזה אי בודד״

בצילום: בקרוב אצל עברי לידר. איתי גורביץ וטל דקל מתחתנים ומקודשים על ידי גל אחובסקי. צילום: ראובן שניידר

אופנה – מגזין אופנה. בקרוב אצל עברי לידר. איתי גורביץ וטל דקל מתחתנים ומקודשים על ידי גל אחובסקי. צילום: ראובן שניידר

הכירו את איתי גורביץ׳. ברזומה שלו תמצאו משרות אופנתיות, כמו כתב אופנה בכיר של מגזין "פנאי פלוס", כתב אופנה של "טיים אאוט תל אביב", עורך ראשי של אתר הבית של ערוץ E! ישראל, מגיש ועורך פינות אופנה ובידור בתחנות רדיו שונות, עריכת מדורי אופנה במגזין אופנה ולייף סטייל גרמני-רוסי, שלל הפקות טלוויזיה ועוד. למרות שמזה שנים רבות שנינו חיים ועובדים את תעשיית האופנה המקומית, נפגשנו ממש לאחרונה, במסגרת תחרות מעצבי שמלות כלה וערב – שיתוף פעולה מרגש בין Efifo – מגזין אופנה ישראלי-חברתי, בדי אירופה בע"מ וגואפו בית ספר למקצועות האופנה. בין שלל עיסוקיו, איתי הוא אחד מבעלי ומנהלי בית הספר, לצד בן זוגו – המעצב והמרצה טל דקל.

בצילום: איתי גורביץ עם מלכת יופי במיל׳, קארין עליה. צילום: חגי לאופר

אופנה – מגזין אופנה. ״אופנה ובידור היוו חלק בלתי נפרד מהעיסוק״. איתי גורביץ עם מלכת יופי במיל׳, קארין עליה. צילום: חגי לאופר

רגע לפני שאנחנו יוצאים לדרך, מתוך מטרה לספק לכם, הגולשים, תוכן הכי אופנתי והכי מעניין, ביקשתי מאיתי גורביץ׳ לשתף אתכם ב-10 הרגעים הכי משמעותיים בחייו. כדי שתכירו אותו קצת יותר טוב.

שלום לך, ארץ ישראל.
"העלייה הגדולה מברית המועצות? אני חלק ממנה. אני חלק מאותם בני הנוער שנאלצו, לפתע, להתמודד עם מציאות אחרת, להסתגל למנטליות אחרת, ללמוד שפה שלא דומה לשום דבר אחר. עוד בשלב ההכנות לקראת העלייה, מבלי להבין את משמעות הדבר, הרעיון קסם לי מאוד. ייתכן ולמורה לגיאוגרפיה שהעמידה אותי מול החברים לכיתה, ביקשה להצביע על מיקומה של ישראל על המפה והסבירה לכולם ששם מקומי, היה חלק לעצמת הרצון לברוח".

אני ילד אמיתי.
"בית ספר תיכון. כולם מדברים סביבי. אני שותק. צוחקים. אני שותק. מנסים לתקשר איתי. עיני עגל ודממה מוחלטת מהווים את עיקר התגובות מכיווני. כמה גמגומים בלתי ברורים במבטא מצחיק לא נחשבים. אין שפה. קשה. קשה. וכן, בזמן הזה אני אמור לשרוד את הלימודים בתיכון ואת מבחני הבגרות המאיימים להכריז עליי ככישלון לאומי. ואז זה פתאום קרה. ניצחתי את השפה! הצעה לכתוב בעיתון נוער עירוני הייתה הוכחה ברורה לכך. עכשיו אני ילד אמיתי!"

״מה שסידר לי בהמשך את ג'וב החלומות – כתב אופנה בכיר של מגזין 'פנאי פלוס'. כל פסגה נראיתה לפתע לעוד יעד שפשוט צריך להגיע אליו. גם אם הדרך לא תמיד פשוטה. הדברים פשוט קרו. כך התיישבתי על כיסא העורך הראשי של אתר הבית של ערוץ E! בישראל״

בצילום: איתי גורביץ - 1

אופנה – מגזין אופנה. ״שחקן אני לא אהיה. כנראה גם מעולם לא באמת רציתי״. איתי גורביץ׳

שחקן אני אהיה?
"את הנעורים העברתי בבאר שבע. בלי לפגוע בתושביה ובמעמדה המתחזק של העיר כבירת הנגב, כל מה שעניין אותי אחרי השירות הצבאי הוא לברוח למרכז. תל אביב הייתה היעד הרצוי. תוך כדי הכנות להרשמה ללימודי תקשורת, השתעשעתי ברעיון שכולו במה ומצלמות. כך הגעתי למבחני קבלה בבית הספר למשחק 'בית צבי'. להפתעתי, התקבלתי ואחרי זמן קצר התחלתי לשנן טקסטים של מולייר וצ'כוב ולחלום על ברודוויי. העולם הגדול פתאום הרגיש נגיש ומלטף".

אני סיימתי עם המשחקים.
"מכירים את בני מזל שור העקשנים שלא מוכנים לוותר? אהלן. נעים להכיר. זו הייתה הסיבה, כנראה, בגללה לא ממש קיבלתי את ההחלטה של גרי בילו ז"ל, אז מנהל 'בית צבי', להיפרד ממני אחרי שנתיים של לימודים. במהלך שנה נוספת בבית ספר אחר הבנתי שצדק האיש והודעתי על פרישה. הפעם מרצוני החופשי. שחקן אני לא אהיה. כנראה גם מעולם לא באמת רציתי".

״כולם מדברים סביבי. אני שותק. צוחקים. אני שותק. מנסים לתקשר איתי. עיני עגל ודממה מוחלטת מהווים את עיקר התגובות מכיווני. כמה גמגומים בלתי ברורים במבטא מצחיק לא נחשבים. אין שפה״

בצילום: איתי גורביץ. צילום: שרון בק

אופנה – מגזין אופנה. ״הישג מרשים לאימא פולניה״. איתי גורביץ. צילום: שרון בק

יש קשת בענן.
"עבודות מזדמנות נטולות אחריות ומחויבות. שעות מרובות בים, ברים ומועדונים של העיר הגדולה. אם נתעלם מהעתיד שלא היה ברור באותם הימים, אפשר לומר שתקופה של חוסר וודאות שאחרי פרישה מהלימודים הייתה אחת היפות בחיי. 'בא לך לכתוב קצת לעיתון הקשת?' שאלה אותי חברה באחד הבילויים מתחת לשמש הקיצית של תל אביב. במהרה הפכתי לכתב ראשי ועורך מדורי אופנה, לילה ותרבות של מה שהסתמן באותה התקופה כמגזין מוביל לקהילה הגאה. אז, בעצם, הבנתי שמילים ואני נועדנו לחיות ביחד".

אתה כתב אופנה בכיר.
"אל דאגה. לא אלאה אתכם ברזומה המקצועי שלי. הוא ארוך. ובחלק מהמקרים אף משעמם. אתם יודעים, אנשים חייבים להתפרנס. אך לצד שלל חלטורות ששימחו בעיקר את מנהל הבנק, אופנה ובידור תמיד היוו חלק בלתי נפרד מהעיסוק. תפנית משמעותית הגיעה במהלך עבודה לצידה של העורכת נירית וייס. תחילה ככתב אופנה של מגזין 'טיים אאוט תל אביב', מה שסידר לי בהמשך את ג'וב החלומות – כתב אופנה בכיר של מגזין 'פנאי פלוס'. כל פסגה נראיתה לפתע לעוד יעד שפשוט צריך להגיע אליו. גם אם הדרך לא תמיד פשוטה".

״אחרי ארבע שנים חזרנו הביתה. לא, לא נגמרה לנו הויזה. ותודה לצד האיטלקי של בן זוגי. לא, לא נגמר לנו הכסף. גרמניה דאגה לפרנסה ואף לתקציבים יפים לפיתוח מותג בגדי גברים שהקמנו בברלין״

 

בתמונה: איתי גורביץ ובן זוגו טל דקל. גרמניה. צילום: ג'ניפר אוסבורן - 1

אופנה – מגזין אופנה. ״לפעמים מומלץ לשחק על הדשא של השכן כדי להבין שהדשא שלך נעים יותר". איתי גורביץ ובן זוגו טל דקל. גרמניה. צילום: ג'ניפר אוסבורן

אתה עורך ראשי.
"הדברים פשוט קרו. כך התיישבתי על כיסא העורך הראשי של אתר הבית של ערוץ E! בישראל. הישג מרשים לאימא פולניה תוצרת רוסיה (שלא במקרה אני בנה), שהבינה שפרישה מלימודים וסוף העולם הם שני דברים שונים לחלוטין".

חתונה זה דבר אישי?
"לא כששואלים זוג גייז שמחליטים להצטרף לחתונה ראוותנית שנערכה במצעד הגאווה, במסגרת חגיגות מאה שנה לתל אביב. כי למה למלמל משהו בקשר לזכויות שלנו בחיים, אם אפשר לצעוק זאת מול 100,000 איש וכלי תקשורת ישראלים ובינלאומיים? למה ללחוש לאהובך כי לצידו תרצה לבלות את חייך, אם אפשר לצעוק זאת מול כל העולם? אחלה חוויה. תנסו זאת בבית. למרות דפיקות הלב. למרות רעידות בלתי נשלטות בגוף. למרות דחף לא מוסבר של הדקה התשעים לברוח לאיזה אי בודד".

״כל אחד וילדיו. לשלי קוראים ׳גואפו׳ (GUAPO). ויש לו שני אבות – אנוכי וטל דקל. גואפו נולד במהלך מגורים בגרמניה, אז כמותג אופנה, מה שהתפתח עם חזרה לארץ לבית ספר למקצועות האופנה״

 

בצילום: חתונת המאה. איתי גורביץ וטל דקל שוברים את הכוס. צילום: ראובן שניידר

אופנה – מגזין אופנה. ״למה למלמל משהו בקשר לזכויות שלנו בחיים, אם אפשר לצעוק זאת מול 100,000 איש וכלי תקשורת ישראלים ובינלאומיים״. איתי גורביץ וטל דקל שוברים את הכוס. צילום: ראובן שניידר

הולך אל הלא נודע.
"הרבה גבות הורמו כשתכנית לעזוב הכל בתמורה לכרטיס לכיוון אחד עברה משלב הדיבורים לשלב המעשים. מה? אתם בשיא הקריירה. אתה עורך ראשי של אתר בידור מוכר. בן זוגך מרצה מצטיין ומבוקש לאופנה, מעצב עולה… תעצרו את הכל? שאלות מטרידות חזרו על עצמן שוב ושוב. התשובה, למרות הפחדים שעלו, הייתה כן! סוגרים את הבאסטה, תופסים שלוש מזוודות ונוסעים. בירת גרמניה, ברלין, נבחרה לשמש כיעד לטיול אל הלא נודע".

אין לי ארץ אחרת.
"אחרי ארבע שנים חזרנו הביתה. לא, לא נגמרה לנו הויזה. ותודה לצד האיטלקי של בן זוגי. לא, לא נגמר לנו הכסף. גרמניה דאגה לפרנסה ואף לתקציבים יפים לפיתוח מותג בגדי גברים שהקמנו בברלין. מסתבר שלפעמים מומלץ לשחק על הדשא של השכן כדי להבין שהדשא שלך נעים יותר".

בצילום: איתי גורביץ וטל דקל. צילום: ראובן שניידר

אופנה – מגזין אופנה. ״בן זוגך מרצה מצטיין ומבוקש לאופנה, מעצב עולה… תעצרו את הכל?״ איתי גורביץ וטל דקל. צילום: ראובן שניידר

בייבי נולד. קראנו לו גואפו. "כל אחד וילדיו. לשלי קוראים ׳גואפו׳ (GUAPO). ויש לו שני אבות – אנוכי וטל דקל. ׳גואפו׳ נולד במהלך מגורים בגרמניה, אז כמותג אופנה, מה שהתפתח עם חזרה לארץ לבית ספר למקצועות האופנה. תציצו באינסטוש ובפייסבוש שלנו. נחמד שם".
האינסטוש של ׳גואפו׳: https://www.instagram.com/guapofashion/
הפייסבוק של ׳גואפו׳: https://www.facebook.com/guapofashionschool
המייל של איתי גורביץ: info@guapo-fashion.com

עכשיו, אחרי שהכרנו, כל שנותר לי הוא לאחל לנו בהצלחה ולהבטיח לכם, הגולשים, חוויות חדשות ב-Efifo – מגזין אופנה.


אופנה

הדוגמנית שירה בר מצטרפת לEfifoמגזין אופנה ישראלי-חברתי

אפי אליסי, עורך Efifoמגזין אופנה ישראלי-חברתי, בחר בשירה בר (Shira Bar), דוגמנית יפיפיה בת 23, כוכבת אינסטגרם ומעצבת בגדי ים כמי שתסקר ותכתוב ב-Efifo על השקות ואירועי אופנה. שירה בר: ״זכות גדולה עבורי לסקר עבור מגזין האופנה האינטרנטי הנחשק״. אפי אליסי: ״שירה בר הופכת להיות מסקרת אירועי האופנה היפה בישראל״

 

בצילום: שירה בר (Shira Bar). צילום: יח״צ 4

אופנהמגזין אופנה – שירה בר (Shira Bar). צילום: יח״צ

מאת מערכת Efifo

שירה בר (Shira Bar), דוגמנית יפיפיה בת ה-23 נכנסה ל-100 המהממות של ׳בלייזר׳ באינסטגרם, ובעצמה מתפעלת חשבון אינסטגרם תוסס שחצה 50k. בנוסף, שירה בר הינה מעצבת אופנת בגדי ים שעיצוביה מגיעים מאג׳נדה חברתית חשובה. קיצר, יש לנו את מסקרת ההשקות והאירועי האופנה היפה בישראל.

 

בצילום: שירה בר (Shira Bar). צילום: יח״צ 2

אופנהמגזין אופנה. שירה בר (Shira Bar). צילום: יח״צ

תגובתה של שירה בר (Shira Bar), המיוצגת בסכונות הדוגמנים והטאלנטים של רונן אור צרפתי: ״למדתי אופנה, אני חיה ונושמת אופנה, בה אני מתאהבת כל פעם מחדש, התרגשתי מהפנייה של אפי אליסי, עורך Efifoמגזין אופנה ישראלי-חברתי, שאסקר ואכתוב עבור Efifoמגזין אופנה ישראלי-חברתי על השקות ואירועי אופנה.
הבנתי שהנה יש מקום לדיעה האופנתית חברתית שלי. אני עוסקת באופנה כל חיי. למדתי להפריד בין הסטייל האישי שלי לסגנונות אחרים. וכן, אני יכולה לאהוב בגד גם אם אני עצמי לא אסכים ללבוש אותו. (הוא הרי יתאים לים של בחורות אחרות). אז אני כאן. סובייקטיבית ועדיין אובייקטיבית.
את אפי אליסי, עורך Efifoמגזין אופנה ישראלי-חברתי, פגשתי לפני מספר חודשים. מהרגע הראשון הבנתי שהוא מיוחד, שונה ואחר. הצטלמתי כדוגמנית להפקת אופנה עבורEfifoמגזין אופנה ישראלי-חברתי. זוהי זכות גדולה עבורי לסקר עבור Efifoמגזין אופנה ישראלי-חברתי נחשק״.

בצילום: שירה בר (Shira Bar). צילום: יח״צ

אופנהמגזין אופנה. שירה בר (Shira Bar). צילום: יח״צ

אפי אליסי, עורך Efifoמגזין אופנה ישראלי-חברתי: ״שירה בר (Shira Bar), אישה חזקה שלא נתנה למחלת האנורקסיה לשנות לה את החיים שתכננה לעצמה. היא ניצחה את האנורקסיה ומגשימה את החלומות שלה. היא דוגמה ומופת לאישה החדשה. אני מעריץ נשים אינטלגנטיות, ורגישות לזולת. נשים שלא פוחדות מעצמן ובטח לא מאחרים. אני מאוד שמח שהנציגה של Efifoמגזין אופנה ישראלי-חברתי בהשקות הנוצצות ובאירועי האופנה תהיה שירה בר (Shira Bar) שהיא גם דוגמנית יפיפיה ואולי הופכת להיות כתבת אירועי האופנה היפה בישראל״.

רוצים להכיר את שירה בר יותר? הנה ראיון שקיימנו איתה לפני מספר חודשים: שירה בר ניצחה את האנרוקסיה

 

בצילום: שירה בר (Shira Bar). צילום: יח״צ

אופנהמגזין אופנה. שירה בר (Shira Bar). צילום: יח״צ

אופנה I מגזין אופנהEfifo

אופנה

אושיות סטייל מסמנות תגליות בתעשיית האופנה

תעשיית ההוט קוטור הישראלית מתפתחת בצעדי ענק ומולידה מדי יום קולות חדשים ומרעננים ״המאיימים״ לכבוש את הפסגה. פנינו לאושיות אופנה וסטייל כדי לברר מי הם השמות הכי נכונים. מיכל פורטמן, מיטל ברונר, לי גרין, מיי גרף, שיראל אברהמי, דקלה שרעבי, מירי בן דוד ליוי מהמרות על: טל כחלון, יסכה זיסקינד, טלי ומריאנה, זויה סנדלר, אליאנה תורג'מן, אייזנשטיין, מושקי רסקין, יהודית חן, יעקב דוק

בתמונה: תצוגת אופנה של ענבל דרור (Inbal Dror). ביוטי סיטי 2017. צילום: גל גולץ (Gal Goltz) - 22

אופנה – מגזין אופנה. בקרוב אצלהם. שמלת כלה של מעצבת העל ענבל דרור שכובשת את העולם הגדול. צילום: גל גולץ

האושיה: מיכל פורטמן
בעלת הבלוג ״מטריושקה״, המתמחה בתחומי האופנה והלייף סטייל, סטייליסטית ואושיית רשת מובילה. שופטת בתחרות מעצבי שמלות כלה וערב צעירים
http://www.portmanmichal.com/

תמונה: שמלת כלה של טל כחלון. צילום : דניאל אלסטר, שיער: לירז אגם, איפור: חן אלקבץ, דוגמנית: לי-מאי יושיע

אופנה – מגזין אופנה. שמלת כלה של טל כחלון. צילום : דניאל אלסטר, שיער: לירז אגם, איפור: חן אלקבץ, דוגמנית: לי-מאי יושיע

הבחירה שלי: טל כחלון
נמקי והסבירי: "היום בנות לא מחכות להצעת נישואין כדי לחפש את שמלת הכלה שלהן. אני, למשל, עוברת על הרבה תמונות של מעצבי שמלות כלה, יש לי כבר לוח השראה משלי. נכון לעכשיו, יש שניים שהצליחו לרגש אותי. לכל אחד מהם יש קו עיצובי ואופי משלו, ולכל אחד מהם יש את הייחודיות שלו. הם מביאים משהו חדש, מרענן, שונה וזה ממש לא מובן מאליו. כמה מהתמונות שלהם שראיתי באינסטגרם, צילמתי מסך ושמרתי לעצמי. וכשאני עושה את זה – זה אומר הרבה".
תנו לי עוד מטל כחלון – אתר: http://www.talkahlon.com, אינסטגרם – tal_kahlon_bridal_couture

 

האושיה: שיראל אברהמי
יזמית אופנה, מייסדת אתר אופנה ״צנועה״
www.shirelavrahami.com

בתמונה: שמלת כלה של יסכה זיסקינד. צילום טל עבודי, סטיילינג: שיראל אברהמי, איפור ושיער: שי הללי זיו

אופנה – מגזין אופנה. שמלת כלה של יסכה זיסקינד. צילום טל עבודי, סטיילינג: שיראל אברהמי, איפור ושיער: שי הללי זיו

הבחירה שלי: יסכה זיסקינד
מעצבת שמלות כלה חרדית מבני ברק.
נמקי והסבירי: "יסכה עובדת עם לקוחות חרדיות שאין להן גישה לאינטרנט לרוב ומנגישה להן את האופנה העולמית לתוך שערי העיר החרדית. לאחרונה, היא הפיקה קטלוג אופנה שפונה גם לחרדיות שנמצאות ברשתות החברתיות, מה שגרם לקהל נוסף להכיר את המעצבת המיוחדת הזו שמתרגמת את אופנת הכלות הטרנדית לאופנת הכלות החרדיות."
תנו לי עוד מיסכה זיסקינד: פייסבוק – Yisca ziskind

 

האושיה: דקלה שרעבי
מאפרת כלות וערב מקצועית, זוכת פרס אוסקר ישראלי לשנת 2013
http://www.diklasharabi.com/

שמלות כלה של טלי ומריאנה. צילום: דניאל אלסטר, efifo, שמלת כלה

אופנה – מגזין אופנה. שמלת כלה של טלי ומריאנה. צילום: דניאל אלסטר

הבחירה שלי: טלי ומריאנה
נמקי והסבירי: "הן שתי מעצבות אופנה. זאת אומרת, שני מוחות, שתי אמניות. כשאני מסתכלת על העבודות שלהן, אני מרגישה שיש פה משהו חדשני, עדכני, משהו שלא רואים אצל כולם. אני גם מאוד מתחברת לסגנון העיצובי שלהן – שילוב בין אופנת עבר לאופנה עכשווית".
תנו לי עוד מטלי ומריאנה: www.taliandmarianna.com

 

האושיה: עינת רוטפוס
מייסדת גילדת המעצבים הישראלית
http://designersguild.co.il/

בתמונה: חולצה ושמלה של אלינה. צילום: מני פל

אופנה – מגזין אופנה. חולצה ושמלה של אלינה. צילום: מני פל

בצילום: ז׳קט של זויה סנדלר, חולצה של אלינה. צילום: מני פל

אופנה – מגזין אופנה. ז׳קט של זויה סנדלר, חולצה של אלינה. צילום: מני פל

הבחירה שלי: זויה סנדלר, אליאנה תורג'מן
נמקי והסבירי: "לא פשוט לבחור במעצב אחד. אז בחרתי בשתי מעצבות אופנה, בגלל הסגנונות השונים. אליאנה מתמקדת בעיצוב אופנה קלאסי, בהתאמה מושלמת לגוף שמדגישים את הנשיות. עיצובי האופנה שלה מתמקדים בנשים גבוהות ודקיקות והופכים אותן לעדינות יותר. זויה, מצד שני, מוסיפה טוויסטים אוונגרדיים לעיצובי האופנה שלה. הן מבחינת גזרות שונות, כמו א-סימטרי ותפוח, והן מבחינת משחקים בלתי שגרתיים עם בדים, כמו שילוב בין קטיפה לטול. זויה שוברת מוסכמות, וזה מתבטא, למשל, באאוטפיט לערב שבנוי סביב מכנסיים. יש לה אוברול עם שובל מאחורה שהיא כבר שוקלת לעשות בלבן כאלטרנטיבה לשמלת כלה. מה שמשותף לשתי מעצבות האופנה האלה זו הקפדה על תפירה איכותית וחשיבה תמידית על הלקוחה".
תנו לי עוד מזויה סנדלר: פייסבוק – zoya.sandler.fashion
תנו לי עוד מאליאנה תורג'מן: אינסטגרם – eliana.fashion.studio, פייסבוק – ElianaStudioFashion
*ניתן למצוא אותן גם בחנות גילדת המעצבים בדיזינגוף סנטר שער 6 בנין ב'

 

האושיה: לי גרין
סטייליסטית ובלוגרית אופנה
http://wantstobeafashionista.blogspot.co.il

בתמונה: שמלת כלה של יעקב דוק. צילום: שחף מרגלית

אופנה – מגזין אופנה. שמלת כלה של יעקב דוק. צילום: שחף מרגלית

הבחירה שלי: יעקב דוק
מעצב שמלות כלה וערב
נמקי והסבירי: "יעקב דוק הכין עבורי את כל השמלות לאירוע בר המצווה הקודם שלנו. נחשפתי לעבודה מדויקת, סבלנות והקשבה יוצאות דופן. העיצובים שלו מיוחדים ולא שגרתיים. מלבד לקוחות ישראליות, מגיעות אליו לסטודיו ברחוב דיזנגוף בתל אביב המון כלות מחו״ל, בין היתר מצרפת, שנהנות מהשפה המשותפת – החל בבחירת בדים וכלה באריזת השמלות שנשלחות אליהן עד הבית".
תנו לי עוד מיעקב דוק: http://www.jacobdouk.co.il/

 

האושיה: מיטל ברונר
סטייליסטית אישית, מרצה ומפיקת אופנה

הבחירה שלי: אייזנשטיין
נמקי והסבירי: "אייזנשטייין בעיניי מדהימות. מלאות בשיק וגלאם אין סופי. הכי לא חתונת קצפות, מדויקות, הולכות על גזרות אלטרנטיביות. אם זה אוברולים, שני חלקים ולאו דווקא שמלות. בעבודה שלהן ניכר שימוש במגוון רחב של בדים – פייטים, פרנזים, טאפט ועוד, מה שיוצר מבחר מגוון רחב של גזרות ושילובים, אבל יחד עם זאת יש מסגרת אחת ברורה: אורבני, ניו יורק שיק אמיתי. בקלות הייתי נוסעת ומתחתנת עם אוברול שלהן בסיטי הול במנהטן".
תנו לי עוד מאיינשטיין: פייסבוק – Eisen.Stein.Fashion, אינסטגרם – eisen_stein

 

האושיה: מיי גרף
סטייליסטית ובלוגרית אופנה
http://www.maywearit.com/

בצילום: שמלת ערב של דנה מליק. צילום: אפרת וייסמן

אופנה – מגזין אופנה. שמלת ערב של דנה מליק. צילום: אפרת וייסמן

הבחירה שלי: דנה מליק למותג NUMA
נמקי והסבירי: "היא מצליחה לעצב שמלות ערב לנשים במגוון רחב מאוד של מידות בלי ליפול לבנאליות ולמה ש'מקובל' לעצב לנשים במידות גדולות, ולהישאר בו זמנית אופנתית, שיקית וגם מחמיאה לגוף הנשי על כל צורותיו".
תנו לי עוד מנומה: פייסבוק – NUMAFASHION, אינסטגרם – numafashion

 

האושיה: מירי בן דוד ליוי
עיתונאית ובלוגרית אופנה, בעלת בלוג ״החצאית״
http://mirilivi.com/

בצילום: שמלת כלה של מושקי רסקין. צילום: יחזקאל איטקין

אופנה – מגזין אופנה. שמלת כלה של מושקי רסקין. צילום: יחזקאל איטקין

הבחירה שלי: מושקי רסקין, יהודית חן
נמקי והסבירי: "בחרתי בשתי מעצבות שונות מהמגזר שלי, המגזר הדתי. מושקי רסקין מצליחה לשלב בין קו עיצובי צנוע לסטייל וטרנדיות. יש לה קו מאוד אצילי כשהשמירה על גדרי הצניעות רק מאצילה את העיצובים. אני רואה בסגנון שלה הרבה אלמנטים אירופאיים, כל כלה שלה היא כמו נסיכה מאגדות. כל זה מגיע בשילוב של עבודה איכותית ומחירים מאוד סבירים. את יהודית חן בחרתי מאותה הסיבה, ובזכות התפירה ברמת הוט קוטור. יהודית היא גם כמו התופרות של פעם, לא מתעסקת בשיווק, אפילו אין לה אינסטגרם. מגיעים אליה מפה לאוזן וזה עובד. כלות מעידות שהיא מכילה את הלחצים והמתחים שלהן באופן יוצא דופן".
תנו לי עוד ממושקי רסקין: אינסטגרם – mushkiraskin, פייסבוק – mushkismalotkalah
תנו לי עוד מיהודית חן: כמו שנאמר, יהודית מתמקדת בשיווק בסגנון של פעם – מפה לאוזן.

בצילום: שמלת כלה של יהודית חן. צילום: יוסי שחר

אופנה – מגזין אופנה. שמלת כלה של יהודית חןצילום: יוסי שחר

מאת: אפי אליסי
עורך אחראי, Efifo  מגזין אופנה
http://efifo.co.il/
Efifo – בית של האופנה בישראל
אופנה I מגזין אופנהEfifo

אופנה

Efifoאופנה I מגזין אופנה ישראלי-חברתי

Efifo מגזין אופנה ישראלי-חברתי המשמש במה איכותית לדור החדש של האופנה בישראל. מעצבי אופנה, צלמי אופנה, סטודנטים ובוגרי אקדמיות לאופנה ובתי ספר לצילום אופנה.Efifo מגזין אופנה ישראלי-חברתי שיקי, רענן, בועט, מפתיע ופורץ גבולות.Efifo מגזין אופנה ישראלי-חברתי מוקדש כולו לאופנה –  הפקות אופנה של הכישרונות הגדולים בתעשיית האופנה הישראלית המתפתחת, ראיונות עם מעצבי אופנה ומכתיבי אופנה, יוצרים וכוכבים. Efifo מגזין אופנה ישראלי-חברתי ששם לו למטרה קודם כול לקדם ולפתח כישרונות צעירים, נועזים, בועטים ותוססים מתחומי האופנה והצילום בישראל. האתר הוקם מתוך צורך עמוק ואמיתי של דור חדש בתעשיית האופנה והצילום, המבקש במה להשמיע מעליה את קולו הרם, הברור והמחדש. Efifo מגזין אופנה ישראלי-חברתי יוזם ותורם למען התפתחות וחדשנות של עולם האופנה בישראל עם דגש מיוחד על קהילת המעצבים/ות, הצלמים/ות, הדוגמנים/יות והסטייליסטים/יות, מעצבי השיער ואנשי האיפור.

אפי אליסי. עורך אחראי, Efifo  מגזין אופנה

עורך ראשי Efifo מגזין אופנה ישראלי-חברתי ומייסדו, אפי אליסי, מביא איתו שנים ארוכות של עשייה וניסיון רב במרחבי התקשורת, האופנה והאמנות –  ככותב, כמעצב וכעורך אופנה. אפי אליסי החל את דרכו המקצועית בניו יורק, שם עבד ויצר עם צלמי אופנה מובילים כדיוויד לה שאפל שהיה תקופת מה בן זוגו, ונאן גולדין שאף צילמה אותו יחד עם צלמי אופנה נוספים לספרי צילום שפורסמו. הפורטרטים שלו מופיעים ב-Moma ובגלריות בלונדון.

אפי אליסי, צילום: נאן גולדין

אופנה – מגזין אופנה. אפי אליסי, ניו יורק 1991, צילום: Nan Goldin

אפי אליסי למד אמנות עיצוב, צייר במשך שנים ארוכות ואף מכר את יצירותיו לאספני אמנות בניו יורק. (אנקדוטה: ערב אחד נשלחה אליו לימוזינה ארוכה מטעמו של אספן אמנות ידוע שהביאה אותו אל טירה מסתורית בה התגורר האספן. אליסי לא פגש בו מעולם. העוזר האישי של אותו אספן הכניס אותו לחדר שבו אפסן האספן את העבודות, והגיש לו צ׳ק מכובד בעבור שתי יצירות שרכש האספן האלמוני).

אפי אליסי הביא לארץ את מגזין Cosmopolitan ועיצב את הפורמט הישראלי הראשון של המגזין, בצמוד לשלוחה המרכזית של "קוסמופולטן" האמריקאי. הפורמט הישראלי שעיצב זכה לשבחים מהשלוחה המרכזית האמריקאית. משם עבר למגזין "את", ובמשך חמש שנים היה הארטדירקטור של המגזין והביא את "את" לשיאים חדשים. עיקר התמחותו היתה עריכה של כתבות אופנה. במהלך השנים ב"את" שיתף פעולה עם צמרת אנשי תעשיית האופנה, צלמי האופנה והסטייליסטים המובילים בישראל.

אתר תרבות, אופנה וסטייל

אפי אליסי, עורך אחראי. Efifo מגזין אופנה

בנוסף עסק אפי אליסי בכתיבה עיתונאית בעיתון "מעריב", שם ראיין וכתב כתבות רוחב עם יהודה לוי יפתח קליין, טום קשתי, שיר אלמליח, אדיר גץ ומיכל ינאי. כל הכתבות זכו לשער במוספי התרבות בהם פורסמו. אפי אליסי מביא איתו ניסיון מקצועי רב בתחום האופנה, ומקדיש חלק ניכר מזמנו לקידום דור העתיד של עולם האופנה הישראלי. הוא רואה בכך אג׳נדה ושליחות. לאפי ולבן זוגו יריב, שותפו לחיים ולעשייה מעל שני עשורים, שני ילדים: רואי ויאן.

אופנה I מגזין אופנהEfifo

 

הכוכבים מצטלמים: Efifo מגזין אופנה ישראלי-חברתי

שגיא ברייטנר, אופנה, מגזין אופנה, Efifo, Fashion, Fashion Magazine, אתר אופנה - 3

אופנהמגזין אופנה. שגיא ברייטנר

יונתן בשן, מור פולנוהר, אופנה, מגזין אופנה, Efifo, Fashion, Fashion Magazine, אתר אופנה - 1

אופנה – מגזין אופנה. יונתן בשן, מור פולנוהר

אליאנה תדהר, אופנה, מגזין אופנה, Efifo, Fashion, Fashion Magazine, אתר אופנה - 1

אופנהמגזין אופנה. אליאנה תדהר

אריאל מורטמן, תמר עמית יוסף, אופנה, מגזין אופנה, Efifo, Fashion, Fashion Magazine, אתר אופנה - 1

אופנהמגזין אופנה. אריאל מורטמן, תמר עמית יוסף

דורון ביטון וקטריקס, אופנה, מגזין אופנה, Efifo, Fashion, Fashion Magazine, אתר אופנה - 3

אופנהמגזין אופנה. דורון ביטון וקטריקס

גלית גיאת, אופנה, מגזין אופנה, Efifo, Fashion, Fashion Magazine, אתר אופנה - 1

אופנהמגזין אופנה. גלית גיאת

גיא זוארץ, אופנה, מגזין אופנה, Efifo, Fashion, Fashion Magazine, אתר אופנה - 1

אופנהמגזין אופנה. גיא זוארץ

Image of a share button

תגובה אחת

  • […] אופנה היא התכתיב החברתי לפרטים הנחשבים ל"נכונים", "ראויים" ו"יפים" ביותר בתחומים שונים, כגון ביגוד, ריהוט, עיצוב פנים וחוץ, נימוסים, ואמנות. המילה העברית אופנה חודשה על ידי חמדה בן-יהודה, על ידי תרגום בבואה למילה הלועזית "מודה". האופנה טבעה להשתנות תדיר, והיא נוצרת בדרך-כלל משיקולים שאינם רציונליים. עם זאת, מאפיינים "אופנתיים" קיימים גם בתחומים רציונליים מטבעם כגון אידאולוגיה, פילוסופיה, סגנונות כתיבה או תחומי מחקר מדעי. לחברות שונות תכתיבי אופנה שונים שנובעים משיקולים שונים. כך למשל קוד הלבוש בחברה החרדית עשוי להיראות למתבונן מבחוץ כאחיד וקבוע, אולם למעשה גם כאן קיימות מגמות אופנתיות. האופנה משפיעה גם על תפיסת היופי בעיני הציבור. נשים שבעבר נתפסו כיפות עשויות להראות כעבור כמה מאות שנים (או אף כמה עשורים) כלא יפות כלל. תכתיבי אופנה בהקשר זה עשויים לגרום לבעיות כגון דימוי עצמי נמוך, אנורקסיה, ועוד. […]

  • השאר תגובה