EFIFO NEWS

0 פורסם על ידי - 17/09/2014 - טרנדים, מחול, תרבות

מדור חדש: חדשות תרבות, אמנות ואופנה

 

הכוריאוגרף תמיר גינץ זכה בפרס עבור יצירה בתחום הציונות / בכורה עולמית ל"סוכריות חמוצות" של להקת המחול "פרסקו"' / תערוכה ראשונה לבוגרי 'בונים את ביתא' / פמוזה – סטארט אפ אופנתי חדש / יונתן בשן ישמש פרזנטור הוניגמן / דנה גרוצקי בבגדי ההריון של אבישג ארבל / נדיה לורן ולין צוקרמן פרזנטוריות של Angel's Confession  / קולקציית החגים של מיכל בן עמי  /  'COCO SO'  משקפי הראייה החדשים של אופטיקנה

 

מחול: תמיר גינץ, המנהל האומנותי והכוריאוגרף של להקת המחול קמע, הזוכה בפרס (50.000 שקל) שרת התרבות בתחום הציונות

www.efifo.co.il

"משקפת את הישראליות". שרול. צילום: YAKUP ZEYREK

נימוקי הוועדה שבראשה  עומד השחקן חיים טופול: "שרול הינה יצירה שלמה המשקפת את הישראליות ואת המעשה הציוני בכמה רבדים הבאים לידי ביטוי בבחירות האומנותיות של היוצר. בכישרון וברגישות יוצר גינץ תמונות שונות ויפות המעוררות את הצופה לבחון את החוויות והנופים המוטבעים בהווי חיינו כאן. היצירה מתחברת לנופים האישיים והקולקטיביים ומדגימה חוויות ילדות, אירועי נערות, מחוות להורים וסיפורי זיכרונות מהשואה, כל אלה, תוך נגיעה הן בישראלי הכללי והישראלי הפרטי והן במשותף האוניברסלי. גינץ יוצר מרקם שלם עשיר בדימויים תנועתיים המבוצעים היטב על-ידי רקדני להקת המחול קמע הפועלים בבאר שבע".

www.efifo.co.il

"בית עם זכרונות של שואה". תמיר גינץ. צילום: אבשלום לוי

גינץ: "אני מרבה לעסוק ביצירותיי במורשת ובערכים, החיים בישראל מלאים באתגרים רוחניים ופיזיים שמהווים מקור השראה ליצירותיי. ב"שרול" ביטאתי את הערכים הציוניים שירשתי מבית הורי, בית שהושפע מזיכרונות השואה, מלחמה, צבא, אחדות עם במשבר, ילדות שמחה על חולות זהובים בקריות, נעורים מלאים באהבת הארץ וחלומות מיוזעים על שלום ואחווה. הבחירה שלי לחיות וליצור בישראל, היא מאהבה לערכי המדינה הזו שאינם מנותקים מההיסטוריה של העם היהודי ומהשורשים שלי. אני מקדיש את הפרס הזה להורי שבנו בית בישראל".
תמיר גינץ, המנהל האמנותי והכוריאוגרף של להקת המחול קמע היה כוריאוגרף הבית של להקת המחול בת-דור בתל-אביב (1997-2001) והמורה הראשי למחול מודרני באולפן למחול בת-דור (1991-2001). עבור יצירת הביכורים שלו "רציף 1" זכה בפרס אלברט גובייה בדנמרק 1997.בשנת 2002 יסד את "קמע" עם דניאלה שפירא. גינץ חזר לבמה ביצירותיו עבור "קמע": "גן נעול" ו"אורות הבמה". יצירותיו הוצגו בסיבובי הופעות ברחבי העולם: צרפת, איטליה, גרמניה, שוויץ, קזחסטן, אקוודור, פנמה, סין, הודו, קפריסין, ליטא תורכיה, פולין, רומניה, מולדובה ועוד.

 

מחול: בכורה עולמית ל"סוכריות חמוצות" של להקת המחול "פרסקו", בכוריאוגרפיה של יורם כרמי, תעלה ב-22 בספטמבר במרכז סוזן דלל

המופע שהוא ספק זיכרון, ספק סיטואציות אמיתיות, מתרחש בבית ישן וריק, אך עמוס ריחות, זיכרונות וקולות מהעבר. מערכות יחסים בתוך משפחה אחת לאורך השנים נפרשות ומתגלות במלוא עוצמתן, מנקודת מבטה של סבתא זקנה בבית הנטוש. רגעים מרגשים מלאי הומור ותנופה הם שמרכיבים את הפאזל ממנה עשויה היצירה, והכל בביצוע וירטואוזי, תיאטרלי וחי של תשעת רקדני הלהקה. לאורך המופע לא תמיד ברור האם ההתרחשות בחדרי הבית מתרחשת עכשיו או שהם פרי דמיונה או זיכרונה של הזקנה. הסבתא עצמה לבושה בקפידה, כאילו מחכה ליד שולחן חגיגי ועליו סוכריות לאורחים. מה כוחו של זיכרון? מה אנחנו בוחרים לזכור ומה מעדיפים לשכוח? הבדידות לעיתים מעלה באוב רגעים שנדחקו לפינות הזיכרון, ומנגד מציפה בתחושת אושר המתעתעת עד לכדי כאב מוחשי. יד נשלחת. העטיפה מרשרשת. אבל הסוכריות הן לאורחים, אסור לגעת.

Efifo Magazine

כוריאוגרפיה: יורם כרמי. ניהול חזרות ועוזרות כוריאוגרף: קרן חורש/נועה רוזנטל. מוסיקה : קולאז. עריכת פסקול: דידי ארז. עיצוב תלבושות וחלל: מאיה פלג. עיצוב תאורה: יעקב ברסי. הפקה: גיל מאורי. ניהול להקה: נעמי כספי.

www.efifo.co.il

המופע יתקיים במרכז סוזן דלל בתל אביב בתאריכים 22.9, 6.10, 9.12 ו-30.12 בשעה 21:00 במרכז רפפורט, אודיטוריום חיפה ב-4.11 בשעה 21:00

אמנות: תערוכה ראשונה לבוגרי 'בונים את ביתא'

מבנה סיידוף ההיסטורי ברחוב יפו בירושלים, בו ממוקם מרכז 'ביתא' – בית חדש לאמנות חברה ועיר, הפך לחלק בלתי נפרד מתהליך היצירה של נבחרת אמני הרזדנסי 'בונים את ביתא'. יצירותיהם מספרות את סיפורו של המבנה בעבר, כדרך לגלות את העיר העכשווית, על השינויים העירוניים, הערכיים והחברתיים שעברה, וכדרך לחשוב מחדש על עיצוב עתידה. קבוצת הרזידנסי 'בונים את ביתא' היא קבוצה בינתחומית של אמנים ויוצרים נבחרים אשר עבדו לאורך החודשים האחרונים בפיתוח יצירות אמנות המקוריות למקום. הרזדנסי כלל סדרה של עשרה מפגשי לימוד בנושאי אמנות-חברה-עיר, סדנאות, סיורים, ארוחות ערב משותפות ופגישות עם שכנים וזמן ליצירה. כעת, מזמינה 'ביתא' את הקהל הרחב לחוות את המקום דרך יצירותיהם של האמנים בתערוכה, ודרך סדרת סיורים ומפגשים לאורך החגים.

www.efifo.co.il
ביתא מתמקד ביחסים בין האמנות, החברה והעיר. ומעודד שיח ער בשדה האמנות החברתית בה אמנים משמשים יוצרי תרבות ומשפיעים בקבלת החלטות במרחב הציבורי והעירוני. ביתא כוללת כמרכז מבקרים אמנותי ומעבדה יצירתית למחקר. ובו 'ביתאמן' תוכניות רזדנסי לאמנים  'ביתאספר' – בית ספר אלטרנטיבי ובו קורסים תיאורטים, כיתה פתוחה לשיתוף ידע, סדנאות יצירתיות, שיעורי בישול, מלאכה ו'כלכלת בית', ו'האב' אשר ישמש כמשרד וסדנאת יצירה לאמנים מקצועיים ויזמים תרבותיים החיים בעיר. המרכז מנוהל על ידי האמנית והאוצרת ענת ליטוין, המייסדת של פרויקט האומנות הבינלאומי HomeBase Project יחד עם צוות של יוצרי תרבות ירושלמים. מאז שהקימה את ה"הוםבייס" הראשון בשנת 2006 בברוקלין, ניו יורק, הפכה ליטוין לאמנית-יזמית פעילה החוקרת ומנהלת פרויקטי "רזידנסי" שונים בארץ ובעולם.
ביתא הוקם ע"י המחלקה לאמנות פלסטית בעיריית ירושלים מתוך החזון לקדם את תחומי האמנות העכשווית בעיר, והוא דגל  משמעותי נוסף במפת מרכזי האמנות והעשייה הרב שנתית של האגף לתרבות ואמנויות.
ענת ליטוין – מנהלת ביתא /יהודית שלוסברג יוגב – מרכזת תוכנית רזדנסי ועורכת תכנים / אופק שמר – מנהל טכני / עדי קראוס – ליווי ביתא/ תאיר אבשלום – מפיקת 'ביתא פתוח' / אמני רזדנסי: איתם טובול / אלעד ירון / דפנה שלום / מרב סבירסקי / חיה רוקין / יאיר אסף שפירא / מתן פנקס / נאוה פרנקל / נטי שמיע עופר / נעם כוזר.
ביתא, רח' יפו 155 ירושלים.

אופנה: פמוזה – סטארט אפ חדש

www.efifo.co.il

פמוזה אתר אופנה חדש בשם פמוזה במיזם חדש בו מעצבים צעירים, מעלים רישום של דגם לאתר, הגולשים מצביעים, הבגדים או האקססוריז האהובים ביותר עוברים לייצור ומוצגים למכירה באתר. מאחורי הקונספט החדשני, המאפשר ללקוחות לקבוע את זהות הדגמים וחוסך למעצבים את הצורך בתשתית, שיווק ותהליך ייצור, עומדים שני סטארט-אפיסטים ישראלים. בין המעצבים באתר כיום ניתן למצוא את PIL PELED, SKINT & MINTED, HILLA TOLEDANO, NOUVEAU RICH DOG, SASHA NASSAR, YARDEN  MITRANI, RAPHAëLLE MURA, ועוד.

אופנה: השחקן יונתן בשן השתתף בפרסמות להוניגמן לצדה של מורן אטיאס

www.efifo.co.il

בשן (חיים שרגא) ואטיאס הזוג החדש של הוניגמן

יונתן בשן החל את דרכו בסדרות "יומני החופש הגדול" ו"שוברי גלים". לאחרונה לוהק ל"הצורף" סדרה חדשה שתשודר בהוט. סוכנו ומנהלו האישי חיים שרגא: "אנו גאים ביונתן על החיבור עם חברת "הוניגמן" זהו עוד אבן דרך בהתקדמותו של יונתן בתעשייה ופריצתו לעולם האופנה הישראלי."

אופנה: דנה גרוצקי נבחרה ללבוש את קולקציית ההריון של אבישג ארבל

www.efifo.co.il

דנה גרוצקי. בגדים שמשתנים לאורך תקופת ההריון. צילום: יריב פיין

גרוצקי בבגדי הריון הסתיו של אבישג ארבל. צילום: יריב פיין

גרוצקי בבגדי הריון הסתיו של אבישג ארבל. צילום: יריב פיין

הבייבי בום של הביצה. נינט, אסתי גינזבורג, יובל שרף, אפרת גוש, יעל פוליאקוב, ויוליה פלוטקין כולן עולות על משקל האמהות. דנה גרוצקי עולה עליו עם קולקצית הסתיו החדשה של המעצבת אבישג ארבל

אופנה: הדוגמניות נדיה לורן ולין צוקרמן נבחרו כפרזנטוריות של Angel's Confession, מותג הלבשה נשי וסקסי

www.efifo.co.il

Angel's Confession. נדיה לורן ולין צוקרמן ל'רוברטו". צילום: ליאור קלדררו

החברה מציעה לבנות ישראל הלבשה תחתונה סקסית, אלגנטית ושיקית.
קולקציית Home wear- מאפשרים לשלב בין שיק ונוחות. הבגדים עשויים בדים קלילים ואווריריים.
קולקציית Sports wear – מותאמת במיוחד לאקלים הישראלי, ומשלבת בין מראה ספורטיבי והוט-קוטור.
הלבשה תחתונה ופיג'מות בעיצוב אישי לכלות- קונספט ייחודי למותג, בו כלות תוכלנה לעצב לבָנים על פי טעמן האישי.
הקולקציה עוצבה בהשראת מעצבים צרפתים בהתאמה לנשות ישראל.

www.efifo.co.il

אהובת הקהל. לין צוקרמן ל'רוברטו". . צילום: ליאור קלדררו

בגיל 10 עלתה הדוגמנית נדיה לורן לישראל עם הוריה, והגיעה לרמות הגבוהות באליפויות האתלטיקה, פציעה חמורה גרמה לפרישה מהספורט ולפריצה בקריירת הדוגמנות. מאז הספיקה להוביל קמפיינים בארץ ובחו"ל ולככב על שערי 'לאשה' ובלייזר'.
הדוגמנית לין צוקרמן החלה את דרכה בתחרות מלכת היופי בשנת 2013 ומטפסת בהדרגה בתעשיית האופנה בישראל.
Angel's Confession, שנקין 41, תל אביב

טרנד: אופטיקנה משיקה את משקפי הראייה מבית 'COCO SONG'

www.efifo.co.il

COCO SONG. צבעוניות עזה והשראות מהמזרח הרחוק

קולקציית משקפי COCO SONG מהווה מחווה לתרבות והאמנות הסינית העתיקה בשילוב עם תשומת הלב לפרטים של מעצבי העלית מאיטליה. המסגרות שבקולקציה נעשו בעבודת יד ויוצרו במהדורות מוגבלות.
בקולקציה ניתן למצוא מגוון רב של טקסטורות מתוחכמות וחומרים מיוחדים ואותנטיים, המייצרים תחושה של גילוי מחודש של עושר תרבותי. המסגרות משלבות אלמנטים מקוריים מהטבע כמו נוצות, פרחים מיובשים ואצות ים, כמו גם בדי משי ואבנים יקרות.  המסגרות מגיעות בשילובי צבעים עזים: אדום, שחור, כתום ועוד. מחירים:  1,799-2,099 שקל ניתן להשיג בסניפי אופטיקנה הנבחרים.

טרנדי: קולקציית החגים של מיכל בן עמי

www.efifo.co.il

קולקציית החגים של מיכל בן עמי. צילום: איתן טל

לקראת החגים יוצאת מעצבת האקססוריז התכשיטים, מיכל בן עמי בקולקציה חדשה

 

Image of a share button

אין תגובות

השאר תגובה