חיפוש

אבן אוניקס

אין הרבה אבנים מלכותיות ואציליות כמו אבן האוניקס. האבן השחורה והבוהקת משמשת לעיצוב יוקרתי ומלכותי עוד מימי קדם, וכיום נפוצה במיוחד עבור משטחי עבודה ומטבחים בעלי מראה איכותי ומלא ביוקרה. האיכות והמראה הנהדרים של אבן האוניקס הופכים אותה למבוקשת ופופולרית במיוחד, ואנשים רבים שמעוניים להקנות לביתם מראה ייחודי ויוקרתי בוחרים באבן זו לעיצוב משטחי העבודה והמטבחים שלהם. אם גם אתם מעוניינים ללמוד עוד על אבן האוניקס ומה הופך אותה לכה מיוחדת – המאמר הזה הוא בדיוק בשבילכם. 

 

מה היא אבן האוניקס?

בניגוד לשיש או קוורץ המשמשים לבניית מטבחים ומשטחי עבודה פנימיים, אבן האוניקס היא אבן גיר בעלת רמות קריסטליות ומינרליזציה גבוהות במיוחד. אבן האוניקס שימשה כסמל סטטוס עבור מלכים ואצילים עוד מימי יוון העתיקה ואף קודם לכן. המראה השחור והמהפנט של אבן האוניקס גרמה לה להיות נפוצה במיוחד בארמונות ומקדשים מפוארים ברחבי העולם, וכן באחוזות ופנטהאוזים יוקרתיים של מיטב הסלבס של ימינו.

עקב הייחודיות והעדינות של אבן האוניקס, מעטים המקומות המייבאים אוניקס איכותי וברמה גבוהה לשימוש עיצובי. שיש פרביטל מקפידים לבחור את האוניקס האיכותי ביותר בעולם בכדי לבנות את משטחי האוניקס הטובים והיפים ביותר.

 

למה מתאימה אבן האוניקס?

בניגוד לשיש, אבן האוניקס מתאימה אך ורק לשימוש פנימי. כלומר, לא נוכל להשתמש באוניקס על מנת לבנות חיפויי קיר חיצוניים, מטבחי חוץ וכדומה. לעומת זאת, כשזה מגיע למטבחים פנימיים, חיפויי קירות באמבטיה, כיורים וכיוצא בזאת, אבן האוניקס מראה את אופייה ויופיה האמיתי.

 

מה הן התכונות של אבן האוניקס?

כפי שציינו, אבן האוניקס היא עדינה במיוחד. הסיבה הראשונה לכך היא שאבן האוניקס היא אבן שריטה. כלומר, אם לא נקפיד להשתמש בקרש חיתוך על מטבח האוניקס שלנו, משטח האוניקס יקבל שריטות בקלות. דוגמה נוספת לעדינות של האוניקס היא הרגישות שלה לשמנים וחומצות. גם כאן, אנו ממליצים להשתמש בקרש חיתוך ולהקפיד שיהיה מינימום מגע בין חומרים מכתימים למשטח האוניקס.

בכל הנוגע לרמת הספיגה של משטחי אוניקס, אין רמת ספיגה קבועה. לכל משטח אוניקס רמת צפיפות חומר שונה, המובילה לרמות ספיגה משתנות. ניתן לראות כי אבן האוניקס הינה עדינה במיוחד, אבל היופי המהפנט שלה הופך את השמירה עליה למשתלמת ושווה במיוחד.

 

איך מתחזקים אוניקס?

בכדי שנוכל לדאוג שמשטחי אבן האוניקס שלנו ישארו במצב המיטבי לאורך זמן, חשוב להקפיד על תחזוקה נכונה של האוניקס. כפי שכבר סיפרנו לכם, שימו לב שאתם משתמשים בקרש חיתוך בזמן הבישול והכנת האוכל, והקפידו לשמור על האבן מפני חומצות וחומרים מכתימים.

בכדי לנקות את משטח האוניקס, יש להשתמש בחומר ניקוי ייעודי בעל רמת חומציות נמוכה, או פשוט להעביר מטלית לחה. לבסוף, נרצה להדגיש כי חשוב מאוד להקפיד לא לשים פלטות שבת, כיריים חשמליים או כל דבר שפולט חום לאורך זמן רב על פני משטח האוניקס.

אבן אוניקס

אולי תאהבו גם את