חיפוש

איך לשמור על עור פנים זוהר?

עור פנים זוהר משדר בריאות ויופי.

נכון שלגנטיקה יש השפעה רבה על עור הפנים שלנו, אבל מעבר לתנאי הפתיחה איתם נולדנו, נוכל לשמור על עור פנים זוהר ובריא

באמצעות שגרת טיפוח והקפדה על אורח חיים בריא.

איך, כמה ולמה? הכל במדריך הבא.

 

מה משפיע על מראה העור שלנו?

המראה של עור הפנים שלנו מושפע מגורמים רבים, ביניהם:

גנטיקה:

עור פנים יבש או שמנוני נקבע במידה רבה על – פי הגנים שלנו. מחלות עור מסוימות כמו אסתמה של העור או אקנה, קשורות לגנטיקה ולתורשה. החדשות הטובות הן שגם מי שנולד עם נטייה לאקנה יכול לטפל בה באמצעות הוצאת שחורים ותכשירים שונים המיועדים לעור שמנוני עם נטייה לפצעונים.

 

הורמונים:

תהליכים הורמונליים יכולים לגרום להופעה של אקנה. חלק מהסיבות הן טבעיות וחולפות (בגיל ההתבגרות למשל אנחנו סובלים יותר מפצעונים), סיבות אחרות יכולות להיות קשורות למצבים רפואיים כמו שחלות פוליציסטיות וחיסור איזון הורמונלי.

 

תזונה:

לתזונה שלנו ולכמות המים שאנחנו שותים יש השפעה מכרעת על כל האיברים והתהליכים הגופניים שלנו – כולל עור הפנים.

 

אורח חיים:

כמות ואיכות השינה שלכם, חשיפה ישירה לשמש, צריכת טבק, לחץ נפשי ועוד – אורח החיים משפיע על עור הפנים שלכם יותר ממה שנדמה לכם.

 

עור פנים זוהר מתחיל בהיגיינה

בעוד שעל הגנטיקה שלנו אין לנו שליטה, יש יותר מדרך אחת בה נוכל לשפר את נתוני הפתיחה שלנו ולהשיג עור פנים בריא וזוהר. השתמשו במוצרי ניקוי שונים כדי להסיר איפור, לכלוך ושומן מהעור. השתדלו לבחור מוצרים שמתאימים לסוג העור שלכם. העדיפו מוצרים טבעיים ללא חומרים כימיים חזקים. נקו את הפנים שלכם כשאתם מתעוררים ושוב לפני השינה. בנוסף לניקוי של עור הפנים הקפידו לישון על מצעים נקיים, משום שגם למצעים יש השפעה על עור הפנים.

 

הישמרו מהשמש

בישראל שבמזרח התיכון שמש קופחת היא עניין שבשגרה. הצרה היא ששמש ישירה עלולה לגרום לפגעים אסתטיים בעור, ואפילו לסרטן העור. אם אתם נמצאים תחת השמש לאורך זמן, הקפידו למרוח קרם הגנה עם מקדם הגנה 30 לפחות, על הפנים, על הצוואר ועל העורף.

 

מים ותזונה נכונה

תזונה נכונה תעשה נפלאות לגוף שלכם, וגם לעור הפנים. האמת היא שגם שיגרת טיפוח פנים קפדנית לא תעזור לכם אם התזונה שלכם לא בריאה. ישנם מספר מזונות שעלולים להזיק לעור הפנים, כמו סוכר, שומן רווי ועודף נתרן. במקום זאת, העדיפו פחמימות מלאות, ירקות ופירות טריים, והקפידו לצרוך שומנים ממקורות בריאים – כמו שמן זית, אבוקדו ואגוזים. גם לכמות המים יש השפעה גדולה על המצב של עור הפנים שלכם.

לסיכום, עור הפנים שלנו מושפע מגנטיקה וממצבים הורמונליים, אך גם לאורח החיים שלנו ולשגרת הטיפוח יש השפעה. כדי לשמור על עור פנים זוהר ורענן הקפידו על היגיינה, תזונה נכונה והימנעות מחשיפה לשמש ישירה ללא קרם הגנה.

 

טיפול לפנים

אולי תאהבו גם את

5 דרכים להתפנקות בשיא החורף!
5 דרכים להתפנקות בשיא החורף!

מזג האוויר החורפי והימים המתקצרים מזמנים לחפש הזדמנויות להישאר בבית ולהתפנק. הטמפרטורות הנמוכות והשמיים הקודרים לא תורמים למצב הרוח ולכן בתקופת החורף עוד יותר חשוב

קראו עוד »