חיפוש

3 בעיות עיניים שחשוב לזהות בשלב מוקדם

בעיות עיניים הן עניין נפוץ שרבים מאתנו נתקלו בו במהלך חייהם. יש מי שבוחרים להמשיך בשגרה ולהמתין עד להיעלמות הבעיה, בעוד אחרים פונים בשלב מוקדם לאבחון. מדריך זה עולה לאתר, כדי להעלות את המודעות ל – 3 בעיות מסוימות שמצריכות אבחון וטיפול מהיר. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתפנו לרופא המטפל בעת הצורך.

 

הבעיה ה – 1: גלאוקומה

גלאוקומה נחשבת למחלה רשה בפוגעת בעצב הראייה. הדבר בא לידי ביטוי במרבית המקרים בעקבות לחץ מוגבר בעין. חשוב לגשת לרופא המטפל בהקדם האפשרי, כדי לזהות את המחלה, משום שזהו הגורם המוביל ביותר לעיוורון שעשוי לשנות את חייכם מקצה לקצה.

נדגיש שהמלחה עשויה להתקדם באופן איטי ולעיתים ללא הופעת תסמינים שעשויים להעיד על בעיה. ביצוע תדיר של בדיקות ראייה מקיפות יאפשר לגלות בשלב מוקדם אם אתם סובלים מגלאוקומה. נציין שבדיקות אלה כוללות את ההליכים הבאים:

  • הערכת עצב הראייה

  • מדידת לחץ תוך עיני

במקרים מסוימים, הרופא המטפל ימליץ להשתמש בטיפות עיניים או בניתוח שיכול לעצור את התפתחות המחלה.

בַּרקִית

הבעיה ה – 2: גידולים

לצערנו, יש מי שמסתובבים עם גידולים של פני שטח העין מבלי שהם בכלל יודעים על כך. נסביר שמדובר בגידולים שנראים על גבי הלחמית, הקשתית, רשתית וכו'. גידולים אלה עשויים להתגלות כשפירים או ממאירים וחשוב לאבחן אותם בשלב מוקדם ככל, הניתן, כדי שניתן יהיה לעצור את התפתחות הגידול. אם אתם חושדים שיש לכם גידול מסוג זה, עליכם לבדוק אם התסמינים הבאים מוכרים לכם:

  • כאבים בעיניים

  • הבזקי אור

  • שינויים מהותיים בראיה

  • הקשתית שינתה את צבעה לאחרונה

שימו לב, עליכם לפנות בהקדם האפשרי לאבחון אצל רופא מוסמך במידה ואתם סובלים מאחד או יותר מתסמינים אלה.

 

כך מטפלים בגידולי עיניים

הטכנולוגיה המתקדמת שהגיעה לעולם הרפואה מאפשרת לאבחן את הגידולים תוך שימוש בבדיקות MRI ואולטרסאונד. הטיפולים שמתבצעים בעת הצורך עשויים לכלול טיפול בקרינה, טיפול בלייזר או ניתוח.

 

הבעיה ה – 3: רטינופתיה סוכרתית

אנשים שסובלים ממחלת הסוכרת, נמצאים בסיכון לפיתוח בעיות עיניים שונות. הבעיה הנפוצה ביותר שעשויה לבוא לידי ביטוי נובעת מתוך סיבוך של הסכרת שהשפיע על כלי הדם שנמצאים ברשתית.  נסביר שרמות גבוהות של סוכר בדם עשויות להוביל לפגיעה ניכרת בכלי הדם, כך שבסופו של דבר, החולה עשוי לאבד את ראייתו באופן מוחלט. פנייה מוקדמת לרופא המטפל, תאפשר לזהות את הבעיה בשלבים מוקדמים ולנהל את המחלה (סוכרת) באופן שיפחית את התפתחות הרטינופתיה הסוכרתית.

 

השורה התחתונה

אלה היו 3 הבעיות בעיניים שחשוב לזהות בשלבים מוקדמים. כעת אתם מכירים בבעיות אלה מקרוב וברור לכם שתצטרכו לגשת לרופא בהקדם, כדי לטפל בהן ולמנוע החמרה. נאחל בהזדמנות זו שתהיו בריאים ושלא תכירו בתסמינים שהוצגו לעיל.

בעיות עיניים

אולי תאהבו גם את