חיפוש

גמירה מהירה והשפעתה על חיי הזוגיות

הסימן המרכזי לאיתור גמירה מהירה הוא גמירה שמתקיימת ללא רצון של שני בני הזוג. מהי גמירה מהירה? ואיך היא משפיעה לנו על חיי המין והזוגיות? על כל אלו נדבר במאמר וגם ניגע בטיפולים האפשריים להתמודדות עם הבעיה.

 

סימפטומים של גמירה מהירה

הזמן הממוצע לגמירה הוא בין 2 דקות לעשר דקות מתחילת המגע המיני. גמירה מהירה מתרחשת תוך דקה מתחילת אקט החדירה. גמירה מהירה קורית גם באוננות ולא רק כאשר מקיימים יחסי מין. גבר הסובל מגמירה מהירה אינו מצליח לעכב את הגמירה ולשלוט בה. לגמירה מהירה קיימות השלכות נפשיות של תסכול, הימנעות מיחסי מין ומצוקה נפשית, מה שעלול לפגוע משמעותית בחיי הזוגיות. כיום ניתן לטפל בבעיה ולמנוע את פגיעותיה בזוגיות. למידע נוסף בנושא ניתן להיכנס כבר עתה לכתובת https://www.xtra-size.co.il .

 

הגורמים לגמירה מהירה

קיימים שלושה גורמים עיקריים לגמירה מהירה:

  • הגורם הנפשי- סיבות מובנות כמו זירוז הגמירה מפחד להיתפס בגיל צעיר, רגשות אשם על קיום יחסים הגוררים קיום יחסי מין מהירים, חרדה הקשורה ישירות לסיטואציה מינית או קשורה למצב בחיים, בעיות ביחסים בינך לבין הפרטנר המיני או השפעה שנשארה מהפרטנר הקודם.
  • הגורם הביולוגי- הורמונים לא מאוזנים, רפלקסים לקויים במערכת השפיכה, הפרעה בבלוטת התריס, הפרעות במערכת העצבים בעקבות תאונה או טראומה ושימוש אינטנסיבי בסמים.
  • גורמי סיכון שעלולים לגרום להופעת הבעיה – בעיות זקפה והתאמצות לשמר אותה, בעיות בריאותיות שגורמות לסיום מוקדם של יחסי המין כתוצאה מעייפות ותרופות בעלות תופעות לוואי.

 

השפעה על הזוגיות

לרוב, לשפיכה מוקדמת אין סיכונים בריאותיים. הסיכונים האפשריים שמאפיינים שפיכה מוקדמת הם בעיקר פגיעה חברתית ונפשית. לעיתים קרובות, גבר הסובל משפיכה מוקדמת ירגיש לא נוח בסיטואציה מינית עד כדי פגיעה בביטחון ובדימוי העצמי והימנעות טוטאלית ממפגשים אינטימיים.

כאשר אדם שנמצא בזוגיות סובל משפיכה מוקדמת, מערכת היחסים נפגעת מאחר ובת הזוג עלולה להרגיש לא מסופקת, והגבר עלול להרגיש שהוא לא ממלא את תפקידו, ואז עלול להיווצר מתח, לחץ ומשבר זוגי בעקבות חוסר שביעות הרצון של שני הצדדים.

 

טיפולים להתמודדות עם גמירה מהירה

קיימים מספר סוגי טיפולים להתמודדות עם גמירה מהירה, בניהם טיפול מיני שדורש מספר פגישות ותרגול של דחיית יחסי המין עד לאחר משחק מקדים ארוך. טיפול נוסף הוא טיפול תרופתי ע״י כדורים נוגדי דיכאון שבין תופעות הלוואי שלהם קיימת גם דחיית השפיכה. טיפול נוסף הוא משחות הרדמה אשר מיועדות להרדים את אזור איבר המין, וכך להפחית מעוצמת הריגוש שיוביל לדחיית הגמירה.

טיפול נוסף הוא מעכבי גמירה טבעיים המגיעים כחומר התזה או מריחה ומיועדים לאלחוש קליל של אזור איבר המין. כתוצאה מכך הגבר קונה יותר שליטה ברגע הגמירה ומצליח לדחות אותו. ניתן להימנע ממצב של גמירה מהירה ע״י טיפולים ופתרונות שונים המיועדים לטפל במצב הנפשי לטווח הרחוק או לספק פתרון יעיל ומהיר בטווח הקצר.

שפיכה מהירה

אולי תאהבו גם את

הילדה עצבנית עם הקמטים שלה
קמטי כעס בין הגבות

קמטים בין הגבות הם תופעה שכיחה ונקראים פעמים רבות קמטי זעף או כעס. הם לא מעידים על אישיות האדם אבל הם מייצרים מראה כועס ומבוגר

קראו עוד »
פאות
איפה קונים פאות ראש?

לשיער יש תפקיד חברתי ברור מאוד. עבור נשים רבות, השיער שלהן הוא חלק בלתי נפרד מהן ומהאופן בו הן מגדירות את עצמן. ישנם מקרים רבים,

קראו עוד »