חיפוש

האם שחמט נכנס לאופנה בקרב הילדים בישראל

לקראת סוף שנת 2020, עלתה לנטפליקס הסדרה 'גמביט המלכה'. סדרת הדרמה שסובבת סביב משחק השחמט הפכה ללהיט היסטרי בישראל ובעולם. כתוצאה מכך העניין בשחמט בישראל ובעולם גבר בצורה דרמטית, ואיתו גם הביקוש לשיעורי שחמט מקצועיים. אבל השחמט תמיד היה איתנו, ובכל מסגרת למחוננים יכולתם למצוא שיעורי שחמט ברמה כזו או אחרת. כיום משחק השחמט חוזר להפוך לתחביב נפוץ יותר, ולכן הטקסט הזה יעסוק השאלה האם וכיצד נכנס משחק השחמט לאופנה בקרב הילדים בישראל, איפה לומדים ילדים יכולים ללמוד לשחק שחמט וכמה עולה קורס שחמט אונליין לילדים.

 

איפה לומדים שחמט

בהתאם לעולם מוכה הקורונה שאנחנו חיים בו היום, המסגרות המומלצות לתהליך לימודי שחמט לילדים נמצאות באינטרנט. קורסי שחמט מקוונים לא יכניסו את הילדים שלכם לבידוד, והם יוכלו להמשיך להשתתף בהם גם אם הם נכנסו לבידוד בגלל ילד במסגרת אחרת. התוכן שקורס שחמט מקצועי לילדים באינטרנט יספק לכם משתנה בין קורס אחד לשני, אולם ניתן לומר שבאופן כללי תקבלו גישה בלתי מוגבלת למדריכים וסרטונים ללימוד שחמט בכל רמה המתאימים לכל גיל. המחיר הממוצע של קורס שחמט אונליין נע סביב שלוש מאות ש"ח.

 

האם שחמט נכנס לאופנה בקרב ילדים בישראל

שחמט אכן נכנס לאופנה כחוג או תחביב בקרב ילדים בישראל. הריגוש של ישראלים רבים מהסדרה 'גמביט המלכה' והצורה האלגנטית בה מוצג משחק השחמט בסדרה הובילו הורים רבים לרשום את הילדים שלהם לקורסי שחמט. כך ירדה מהמשחק התדמית המרובעת והעייפה שדבקה בו. כיום ילדים רבים בישראל משחקים שחמט במסגרות שונות – החל ממשחק אונליין נגד אנשים מכל העולם (בצורה מוגנת כמובן) ועד טורנירים ארציים המתקיימים במתנ"סים השונים ברחבי הארץ. העלייה בעניין במשחק בקרב ילדים בארץ ובמספר המשתתפים בטורנירים בישראל מוכיחים שהשחמט נמצא עכשיו חזק באופנה בקרב ילדים בישראל.

 

מה הם היתרונות שילד מקבל ממשחק שחמט

ישנם לא מעט יתרונות שילדים יכולים לצבור במהלך לימוד ומשחק של שחמט. היתרון המרכזי שניתן לשים לב אליו בלימוד ומשחק של שחמט הוא התפתחות היכולת לקבל החלטות. במהלך משחק שחמט על השחקן לקבל החלטה בכל תור, כשכל החלטה משפיעה באופן מהותי על התנהלות המשחק. לימוד משחק השחמט משפר את יכולת קבלת ההחלטות של הילד באופן משמעותי.

יתרון נוסף של לימוד ומשחק שחמט הוא פיתוח החשיבה היצירתית. ישנם מאות אלפי מהלכים אפשריים בכל משחק שחמט, וכל אחד מהם יכול לקדם את השחקן לניצחון בדרך אחרת. משחק יצירתי משפר את הסיכויים של הילד לגבור על היריב שלו – מה שמפתח באופן ישיר את החשיבה היצירתית של הילד באופן כללי.

 

סיכום

לסיכום, אפשר לומר באופן חד משמעי ששחמט נכנס לאופנה בקרב הילדים בישראל. רישום של הילד לקורס שחמט ישפר את החשיבה היצירתית שלו, את יכולת קבלת ההחלטות ועוד.

נערים צעירים משחקים שח

אולי תאהבו גם את

הילדה עצבנית עם הקמטים שלה
קמטי כעס בין הגבות

קמטים בין הגבות הם תופעה שכיחה ונקראים פעמים רבות קמטי זעף או כעס. הם לא מעידים על אישיות האדם אבל הם מייצרים מראה כועס ומבוגר

קראו עוד »
פאות
איפה קונים פאות ראש?

לשיער יש תפקיד חברתי ברור מאוד. עבור נשים רבות, השיער שלהן הוא חלק בלתי נפרד מהן ומהאופן בו הן מגדירות את עצמן. ישנם מקרים רבים,

קראו עוד »