חיפוש

הסטייל הפרפי: כך תתלבשו לעסקים

בעולם האופנה מסתתר סגנון שמשדר יוקרה, כסף, עסקים, שושלת והשכלה- מדובר כמובן על לא אחר מעל הפרפ סטייל. 

 

הקדמה-

הפרפ היא תרבות בארצות הברית שמקושרת ללימודים בבתי ספר פרטיים ויוקרתיים שנועדו להכין תלמידים לחיי הצלחה ולקולג׳. הפרפ הם בתי ספר שלרוב מלאים בתלמידים שקשורים למשפחות עם כסף ויוקרה, סגנון הלבוש שלהם נקי ויוקרתי ונמצא בחנויות שונות מאז שהוא נכנס לאופנה. המותגים שמזוהים לרוב עם הסגנון הם  GANT, Tommy hilfiger ועוד.

מבוא

מהו הפרפ-

פרפ לקוח מן המושג ״prep school” שבתרגום חופשי אומר בית ספר מכין או קדם קולג׳, הפרפ הם בתי ספר פרטיים ויקרים שעוזרים לתלמידים שלהם להתקבל לקולג׳ים הכי נחשבים בעולם בעזרת מעמד ויוקרה. הפרפ נחשב לתרבות שלמה בארצות הברית שלרוב מאופיינת בתלמידים ממשפחות מיוחסות, בלבוש יוקרתי ובחופשות בין הלימודים בבתי חופשה בארצות שונות.

למרות שהמקור של התרבות אינו קשור לאופנה אלא בכלל למעמד וללימודים, הפרפ הוליד סגנון אופנה נחשק וצעיר שתפס בכל רחבי העולם. תפקידם של בתי הספר המכינים היא להוביל את התלמידים שלהם לקולג׳ים שנחשבים לאליטה או בשם אחר ל- אייבי ליג שגם בהם האופנה מככבת.

 

אופנת הפרפ-

האופנה מלאה בתיקי לימודים מעור, נעלי סירה, סיכות יוקרתיות, סוודרים בצבעים בהירים, חולצות גולף ומעילי בלייזר. הסטייל הוא צעיר, איכותי, מוקפד ומלא בפריטי בייסיק שמשתלבים ביחד ומשדרים נינוחות ויוקרה. הפריטים הכי מפורסמים מאופנת הפרפ הם נעלי הסירה או “Loafers” בשם אחר, מדובר בנעלי עור עם קצה בצורת שקד שלרוב מעוטרות בסמל של חברה על הלשונית שלהן.

חוץ מהנעליים הסוודרים המשובצים בצבעים בהירים הפכו לטרנד מפורסם, סריגים מקשמיר או מכותנה שמתאימים לכל תלבושת. האופנה מזכירה מעט את שנות ה90 והיא מתאימה לכל אחד, היא מחמיאה גם לגברים וגם לנשים והיא משדרת יוקרה וסטייל.

אופנה הכנה

איך להתלבש בסגנון-

אופנת הפרפ מתאפיינת בצבעים ממותנים, בפריטים נקיים ומוקפדים ובמראה מאוד נינוח. כדי לעצב תלבושת שתתאים לסגנון נסו לחפש אחר הפריטים שתיארנו ובחרו בצבעים כמו נייבי, שמנת, חום וכפתורי זהב. נסו לא להגזים עם השכבות ולשמור על התלבושת פשוטה.

האביזרים הם חלק מאוד חשוב מהסגנון וחשוב לשמור עליהם פשוטים גם כן- נעלי עור חלקות שחורות או חומות, תיק צד עם רצועה מעור שתואם לנעל וסרט לשיער שמתאים לצבעוניות של התלבושת. האופנה מתאימה במיוחד למקומות שבהם תרצו להציג את עצמכם בצורה מקצועית ומשכנעת, בראיונות עבודה או בלימודים.

 

לסיכום-

אופנת הפרפ היא אופנה שנלקחה מתרבות בתי הספר המכינים בארצות הברית, מדובר בסגנון מוקפד וצעיר שהופיע אצל תלמידי המכינות. האופנה מאופיינת בצבעים ממותנים, תלבושות פשוטות ומוקפדות, קלאס, יוקרה, השכלה ונינוחות. כדי להתאים את עצמכם לסגנון הקפידו על צבעים שקטים, שכבות פשוטות ואביזרים קלאסיים וחלקים.

שמלה לעסקים

אולי תאהבו גם את