חיפוש

מתי צילומי הריון נכנסו לאופנה?

לא הרבה יודעים זאת אבל לפני לא הרבה שנים, צילומי הריון לא היו בתודעה ויותר מכך, תקופת ההריון בעבר נחשבה לתקופה צנועה

ומוסתרת, עם השנים עניין ההריון הפך ממשהו "להתבייש בו" לדבר סקסי נחשק ויפה.

 

פלא הבריאה

הריון לטעמי מסמל דבר קסום ויפייפה, אך לא כולם ולא תמיד חשבו כך. אישה בהריון משנה את גופה, יש שמשמינות במקומות נוספים, השדיים שלהן מקבלים צורה שונה, סימני מתיחה מופיעים בכל מיני מקומות בגוף ועוד. אבל פלא הבריאה הזה, אדם בתוך אדם, יצירה מבראשית, גם אם לא נראית כדבר ה"יפה" ביותר על פי הנורמה, מסמל קסם.

 

הפריצה הגדולה

צילומי ההריון לא היו דבר מקובל כאמור ונכנסו לתודעה לראשונה רק בשנת 1991 כאשר הצלמת אנני לייבוביץ צילמה את דמי מור שהייתה אז בהריון, צילומים חושפניים ואחת התמונות שישמה כשער בעיתון ויניטי פייר.

הרשת געשה למראה התמונה והתקשורת התלהבה מאוד מהרעיון ומאז נפתחה תקופה שבה עיתונים רבים רצו לקחת חלק בחשיפה הלא מובנת מאליה הזאת לזמנו, של אישה הריונית במלוא הדרה ומפורסמות רבות גם הציגו לעולם את עצמן בהריון. הקהל נפתח לרעיון ואהב אותו ואת מה שהוא מייצג, החשיפה, היציאה החוצה בתור אישה שסוחבת בבטנה חיים ומאז במהלך השנים התרגלנו לראות נשים הריוניות כדבר יפה ועולם צילומי ההריון פתח את שעריו לנשים רבות שרוצות לתעד את עצמן ואת השינויים שחלים בגופן.

 

הטרנד

מ1991 הדברים קצת השתנו ובשל הפתיחות המלאה הזו לעניין צילמי ההריון, צלמים רבים הכניסו את עצמם לנישה של צלמי הריון ולמדו איך להביא את האישה, לעיתים גם את בן/בת הזוג שלה למצב שבו יצאו להם תמונות שמייצגות את הצד היפה של ההריון, המשפחתיות, הגוף המשתנה ועוד.. ולהציג את האישה כמודל אומנותי.

אחוז גבוה מאוד של נשים כיום בוחר לערוך צילומי הריון, להזכר ברגעים האלו של הבטן והפנים הנפוחות, להזכר ולנצור את המשפחתיות המתפתחת מתחת לאפם ולהציג לעולם (או רק לעצמם) את היופי שבהריון.

 

מתי ואיך כדאי לעשות זאת

ישנם "חוקים" רבים המתארים לאישה מתי איפה ואיך הכי כדאי לה להצטלם בזמן ההריון, כך שיראו את ההריון בשיא יופיו, ברוב המקומות יש המלצה להצטלם בסביבות שבוע 35 על מנת שיהיה בוק הריון מושלם למזכרת.

אני מאמינה כי רק האישה יכולה להגיד מתי איך ואיפה היא מרגישה הכי בנוח להצטלם ואין הרבה ערך לשבוע שבו היא נמצאת (כמובן מרגע שכבר רואים שיש בטן הריונית ולא לפני). בסופו של דבר מטרת הצילומים היא לגרום לאישה להרגיש בנוח עם עצמה ולהציג את התמונות לאנשים או לעצמה על מנת להזכר בתקופה הזאת, וזה עניין של הרגשה בלבד.

 

לסיכום

צילומי ההריון שייכים לתחום אינדוודואלי מאוד אך אין ספק שההתפתחות שלהם מראה לנו על מודרניזציה ועל הכרה ביופי התהליך הקסום הזה שנשים עוברות.

 

לפני ואחרי הלידה

אולי תאהבו גם את

מגבר עור
סקין בוסטר

אי אפשר לעצור את התקדמות הזמן, ולמרבה הצער אי אפשר גם למנוע את ההשפעה של השנים על מראה עור הפנים. העור, שהופך עם השנים לדק

קראו עוד »
סוגי מיטות אופנתיות
הכירו 9 סוגי מיטה אופנתיים

בעולם המודרני והמהיר של היום, בתחום ההולך ומתפתח של עיצוב הפנים, האופנה חצתה את גבולות הלבוש והאביזרים, והטביעה את חותמה גם בחדרי השינה שלנו. חלפו

קראו עוד »
משקפי שמש מסוגננים
8 רעיונות לאקססוריז לגבר

אביזרים ממלאים תפקיד מרכזי בשיפור הסגנון של הגבר ובהוספת נגיעה ייחודית למראה הכללי שלו. משעונים קלאסיים ועד לכובעים מסוגננים, יש מגוון רחב של אביזרים זמינים

קראו עוד »