חיפוש

3 עיצובים לבית שניתן לעשות עם הדפסת תמונות על זכוכית

אלו המחפשים לעצב את ביתם ולעטר אותו בצורה ידידותית יותר לסביבה, כמו גם חדשנית ומודרנית, מצאו כי שימוש בזכוכית הוא הטרנד החם החדש.

אם כן, מה ניתן לעשות עם זכוכית על מנת לעצב את הבית ובאילו דרכים?

ישנן מספר דרכים בהם ניתן להדפיס על גבי זכוכית, אך טרם נדבר על כיצד דרכים אלו יכולות להאיר את ביתנו, חשוב לציין כי היתרון הגדול הנתון בעצם ההדפסה הוא כי מדובר באופציה ידידותית לסביבה. עד כה הכרנו שבמידה ואנו רוצים לתלות דבר מה בבית לשם עיצוב, דוגמת תמונת ואומנות, הוא היה מודפס על גביי עור, קנבס, נייר, ועוד. לא רק שיש כאן שימוש במשאבים שאט אט יהיו חסרים יותר ויותר, מדובר גם בהשקעה פחות נבונה לטווח ארוך היות והם מתכלים. לעומת זאת, הדפסה על גביי זכוכית עמידה לאורך זמן רב, קלה לניקיון, ואינה מזיקה לסביבה.

 

זיכרונות

בבית של מרבית האוכלוסייה נוכל תמיד לראות כי לצד העיצוב הקלאסי יופיעו תמונות רבות של המשפחה, קרובי המשפחה, זיכרונות עם חברים, ועוד רבים. תמונות אלו לצערנו לעיתים יכולות לא לשרוד את מבחן הזמן היות והן מודפסות על גביי נייר, או קנבס, וגם נוטות הן להתלכלך בקלות. לעומת זאת, הדפסת תמונות על זכוכית הינה דרך חדישה לשמר זיכרונות אלו. תמונות המודפסות על זכוכית שורדות לזמן רב יותר, אך גם העיצוב שלהן יכול להיות מגוון יותר. באפשרותנו לשלוט יותר על הגוונים, הגודל, והצורה. כך נוכל לשמר את הזיכרונות אך גם לדאוג שעיצוב הבית לא יפגע.

 

ברכות

ברבים מהבתים במדינת ישראל נהוג לעטר את קירות הבית עם ברכות מיוחדות להצלחה, פריון, וברכת הבית הקלאסית. לרוב ברכות אלו יכולות להראות מיושנות בעיצובן ולכן הן לא יוצגו בתפארת, אלא בתור אלמנט קטן וחשוב אך פחות דומיננטי. עם הדפסה על זכוכית נוכל לבחור כיצד הברכה יכולה להיראות, ודווקא לתת לה את המקום הראוי בביתנו. במקרה זה נוכל לשלב בין עיצוב לבין אלמנט רוחני חשוב, ובכך אנו יוצרים קטגוריה מיוחדת בתחום העיצוב. כמו כן, ברכה זו תשרוד לאורך תקופה ארוכה ונוכל לנקות אותה כראוי.

 

עיטור ואיזון

רבים תולים בביתם אומנות מודפסת לשם יצירת איזון ויופי. הדפסה של אומנות מסוגים שונים, בין אם טבע או אומנות מודרנית, על גביי זכוכית לא תיהרס באותה מהירות, אך גם היא בפני עצמה תהיה מעין אומנות. הדפסה על זכוכית היא מודרנית, צעירה, וחדישה. תלייתה בבית משדרת שקיפות, קלילות, ורעננות. כך שאם נעדיף אומנות כבדה יותר, הדפסתה על זכוכית תיתן את האיזון הנדרש לעומת אופי היצירה.

 

לסיכום

להדפסות של תמונות, אומנות, וברכות על זכוכית יתרונות רבים היות והן ידידותיות לסביבה, מקנות מראה נקי, צעיר, וחדשני, ולאורך זמן רב.

 

סלון ביתי

אולי תאהבו גם את

אבן אוניקס
אבן אוניקס

אין הרבה אבנים מלכותיות ואציליות כמו אבן האוניקס. האבן השחורה והבוהקת משמשת לעיצוב יוקרתי ומלכותי עוד מימי קדם, וכיום נפוצה במיוחד עבור משטחי עבודה ומטבחים

קראו עוד »