חיפוש

רעיונות לעיצוב חדר ההמתנה אצל רופא השיניים

קל מאוד לשכוח מהמקומות הנלווים, חדרי המתנה הן לכאורה עניין שולי, צדדי, שהוא אינו מהות המקום, אך לא כך הדבר באמת. לחדרי המתנה יש חשיבות רבה, בטח מקומות כמו רופא שיניים, שנכנסים לעשות כל מיני הליכים שהם בדרך כלל לא נעימים, יש חשיבות עצומה לעיצוב של חדר ההמתנה והשפעתו על התחושה לפני ואחרי הטיפול. בואו נלמד יחד איך ניתן לעצר את חדר ההמתנה בצורה הטובה ביותר.

 

רושם ראשוני

אם תכנסו למרפאת רופא שיניים בבת ים או מרפאת רופא שיניים בחיפה או כל אחת מאין סוף מרפאות השיניים השונות, מיד תעבור בכם הרגשה. וזה לא עניין של העיר, זה לא הרחוב או השכונה, אלא זו המרפאה עצמה, הרושם הראשוני שתפגשו כבר בחדר ההמתנה, ישאיר אתכם עם תחושה, פה נכנסת חשיבות העיצוב, בכדי לעשות רושם ראשוני טוב ונעים.

 

כללים בסיסיים

בתור התחלה חשוב להקפיד בעיצוב חדר ההמתנה על כמה דברים בסיסיים שיעזרו להפוך את המרפאה למקום מזמין ונעים לשהות. קודם כל יש חשיבות רבה להכנסת אור למרפאה, כבר בחדר ההמתנה, כך שהיא תהיה מוארת ופתוחה ולא אפלולית וחשוכה, ובנוסף זה אוויר וניקיון, אוורור טוב לטמפרטורה מאוזנת ותחושה רטובה וניקיון טוב של אווירה רעננה ונקייה.

 

העברת מסר

כשאתם ניגשים לעצב את חדר ההמתנה, תתחילו מלחשוב איזה מסר תרצו להעביר, אווירה ידידותי אולי, אווירה רגועה, לפעמים דווקא אווירה חדשנית או עיצוב רך ופסטלי. תבססו את הבחירה ותראו שתהליך העיצוב יתהווה בקלות.

 

עיצוב מותאם

אם לדוגמא מדובר במרפאת שיניים שמותאמת לילדים, או שמתמחה ביישור שיניים או כל דבר אחד שמייחד את המרפאה למקום ספציפי, כך גם צריך להיות ניכר בעיצוב. החל מבחירת הצבעים בהתאמה, לבחירת התמונות שיופיעו כדוגמא, או כל אלמנט עיצובי אחר שביחד כל החלקים יעבירו את מה שאתם רוצים להעביר בהתאמה לתחום ההתמחות.

 

יצירת אווירה

דברים נוספים שחשוב וכדאי מאוד לכלול בעיצוב חדר ההמתנה במרפאה, אלו הדברים שיוצרים אווירה. מדובר במוסיקת רקע, ריחות על ידי נירות או מבשמים שונים, מסך עם שידורים מותאמים, מגזימים בהתאמה על השולחנות. כך בעצם מייצרים מיתוג אווירתי למרפאה באופן מסוימים ומייצרים אווירה של ממש שמתחילה כבר בפרטים הקטנים.

 

שילוב הצוות בשמירה על העיצוב והאווירה

קודם כל הצוות יכול לעוזר בנראות הכללית, לשמור שחדר ההמתנה תמיד יהיה נקי ומסודר, שמירת סדר בכל ענייני הקבלה ואפילו לבוש קוד שיתאים לאווירת המקום. בנוסף, חושב גם שהחיוך, הרוך, היחס, כל אלו גם יתרמו לאווירה ויהוו חלק משמעותי במכלול המקום.

 

מאיפה מתחילים?

בעצם אתם לא צריכים לעשות את לבד, יש אנשים זו העבודה שלהם ויוכלו לעזר לך בעיצוב ומיתוג מותאם של מרפאת השיניים החל מחדר המתנה מושקע ואיכותי. תוכלו גם להתייעץ עם אנשי מקצוע או מכרים שעשו זאת בעצמם ולקבל רעיונות, וכך לייצר ולבסס את הרעיונות שלכם לעיצוב ולהתחיל לבסס זאת במציאות.

מרפאות שיניים
StockSnap / Pixabay

אולי תאהבו גם את

אבן אוניקס
אבן אוניקס

אין הרבה אבנים מלכותיות ואציליות כמו אבן האוניקס. האבן השחורה והבוהקת משמשת לעיצוב יוקרתי ומלכותי עוד מימי קדם, וכיום נפוצה במיוחד עבור משטחי עבודה ומטבחים

קראו עוד »