חיפוש

שמלות כלה במידות גדולות מה שצריך לדעת

היום הגדול מתקרב ועדיין לא מצאת שמלה? אל תדאגי. הנה כל מה שאת צריכה לדעת על שמלות כלה במידת פלאס סייז.

 

מהו הפלאס סייז-

שמלות כלה במידות גדולות הן שמלות כלה שתפורות למידות גדולות. לרוב ההגדרה לפלאס סייז היא מעל מידה 44 אבל המידה הספציפית היא לא חד משמעית. מידות הפלאס סייז הן מידות שלפעמים קשה למצוא בחנויות הרגילות, משום שרוב חברות הבגדים בוחרות לייצר בגדים רק במידות מסוימות. חוסר המבחר נובע משלל סיבות- כלכליות, חברתיות, מוסכמות וגם הדרישות שלנו מחברות הבגדים כחברה שלא תמיד דורשת אינקלוסיביות. מידות הפלאס סייז הן מושג כולל למידות גדולות יותר ממה שמציעים לרוב בשוק, ניתן לראות את מידות הפאלס בחזיות, בג'ינסים ובכל פריט לבוש שהוא- גם בשמלות כלה.

 

מהן שמלות כלה פלאס סייז-

שמלות כלה פלאס סייז הן שמלות כלה למידות גדולות. מדובר בשמלות שתפורות למידות גדולות ולא בכל חנות ניתן למצוא אותן, מכיוון ורוב שמלות הכלה נתפרות לפי הזמנה ובעבודת יד- (בגלל מחיר החומרים, האיכות הדרושה, הפרטים העדינים וכדומה) ניתן להזמין שמלות פלאס סייז ברוב החנויות של המעצבים הפרטיים. מעצבי שמלות הכלה תופרים את השמלות לפי הזמנה ולכן בסטודיו פרטי קל יותר למצוא שמלות פלאס סייז מאשר בחנויות מסחריות.

 

קצת על תהליך ייצור השמלות-

שמלת כלה דורשת כמה שלבים בתהליך התפירה- במיוחד כשמדובר בשמלה בעיצוב אישי. השלב הראשון בתהליך הוא מדידות ושיחה עם הכלה, בסטודיו של המעצב/ת קיימות לרוב שמלות מהקולקציות השונות והכלה יכולה להגיע למדוד ולהתרשם מהשמלות השונות. לאחר שנבחרה שמלה מסוימת המעצב/ת ישאלו לשינויים ודיוקים בעיצוב השמלה וימדדו את הכלה לצורך תיקונים, תיקונים יכולים להיות במידת השמלה, באורך השמלה, בפרטים עיצוביים וכו. התהליך מותאם מאוד לכל כלה וכלה וזה מה שהופך את שמלות הפלאס סייז לכל כך נגישות אצל מעצבי השמלות, משום שהשמלה תותאם לכלה באופן אישי לאורך כל תהליך התפירה והרכישה.

 

איפה עוד ניתן למצוא שמלות פאלס סייז-

את שמלות הפלאס סייז ניתן למצוא בכמה מקומות- בסטודיו לשמלות כלה, אצל מעצבים פרטיים, בשמלות בעיצוב אישי, בשמלות בחנויות מסחריות וברשת, כל האפשרויות מצויינות וניתן למצוא שמלות כלה במגוון מידות וסגנונות. היתרונות בקנייה ברשת הם המגוון הענק והמחיר שהוא לרוב אטרקטיבי יותר מהחנויות הפיזיות. היתרונות של חנויות השמלות והסטודיו לשמלות כלה הם יכולת המדידה הפיזית והנגישות של ההתאמות והתיקונים. היתרון הכי גדול בשמלות מעצבים או שמלות בעיצוב אישי הוא ההתאמה המושלמת למידה ולצורה של כל כלה.

 

לסיכום-

שמלות הכלה במידות הפלאס סייז נמצאות ומחכות לכן במגוון מקומות, כדאי לבחור בשמלה בסטודיו לכלות כדי להנות מהתאמה מושלמת, יחס אישי, עיצוב למידותייך ותפירה לפי הזמנה.

שמלות כלה במידות גדולות

אולי תאהבו גם את