3 טריקים לעיצוב בחלל גדול

כשניגשים לעצב חלל גדול זה יכול להיות מאיים, אבל כמה טריקים עיצוביים קטנים יכולים להקל על החשש. בין אם מדובר בסלון שלכם, או חדר שינה גדול, הטריקים האלה יהיו אפקטיביים בכל חלל גדול שתרצו לעצב.

 

חלוקת החלל לפינות שונות

בחללים גדולים כדאי לא להצמיד את כל הרהיטים לקיר כמו בחלל קטן יותר. אם תצמידו את כל הרהיטים לקירות, יתקבל חלל ענק ולא מנוצל באמצע החדר. בחלל גדול כדאי לייצר פינות שונות ובעזרתן לחלק את החלל. 

למשל, אם יש לכם סלון גדול תוכלו לחלק אותו לפינת טלוויזיה עם ספה מפנקת לכל המשפחה, לפינת אוכל עם שולחן אוכל גדול וכסאות רבים לאורחים ולפינת קריאה עם ספריה עשירה, כורסה מעוצבת ומנורת קריאה. אם מדובר בחדר שניה, אתם יכולים למרכז את המיטה באמצע החדר, לייצר פינת הלבשה ליד הארון ולהוסיף פינת ישיבה בתוך החדר. 

אפשר גם להשתמש ברהיטים שיחצצו בין חלקיו השונים. למשל בסלון, הספה יכולה לשמש כחוצץ בין הפינות השונות של החלל. כמו כן, מזנון יפה וגדול יכול גם לשמש כחוצץ בין פינת הטלוויזיה לפינת האוכל. אם החדר שאתם מעצבים הוא חדר השינה, אפשר גם להשתמש בספה כמחלקת החלל, או לשים ספסל בקצה המיטה כדי לייצר הפרדה בין המיטה לשאר החדר. 

 

לא להעמיס

גם אם בחרתם לחלק את החלל לפינות, חשוב לא להעמיס מדי על החלל. כשבאים לעצב חלל גדול, יש נטייה להגזים עם כמות הריהוט והחפצים וכך החדר נהיה מלא ודחוס ומאבד את הקסם של חדר גדול. 

נסו לרהט את החדר בשלבים כדי להימנע מהעמסת יתר. תתחילו מהדבר הכי חשוב במטרת החדר ותתקדמו משם. יש הבדל מאוד גדול בין למדוד את החדר ולראות שהכול נכנס, לבין לחיות בחדר עצמו. קחו את הזמן לרהט ולראות שאתם לא מעמיסים מדי. בסופו של דבר, הדבר הכי כיף בחלל גדול זה תחושת המרחב והאווריריות. 

כדי להימנע מהעמסת יתר, אתם יכולים למשל לתלות מדפים במקום להניח שידה על הרצפה וכך ליצור חלל פנוי על הרצפה שיגרום לתחושת מרחב. 

 

שימוש בצבעים מרגיעים

הדבר האחרון שאתם רוצים זה חלל קקופוני. בשביל למנוע את זה, נסו להשתמש בצבעים עדינים ומרגיעים. חללים גדולים בדרך כלל מלאים בהמון חפצים מטבעם. לכן, חשוב להשתמש בגוונים עדינים כדי לא להסתבך עם צבעוניות מוגזמת. 

השתדלו לבחור צבעים שאם יהיו הרבה גוונים שלהם, זה לא יהיה יותר מדי. למשל גוונים של תכלת, אפור ולבן עם קצת נגיעות של שחור. כך תוכלו לשמור על ניטרליות מסוימת ולהכניס צבע בעזרת אביזרים אחרים. 

עיצוב חלל גדול הוא משימה לא פשוטה שקל להיאבד בתוכה. חשוב לזכור לפעול לאט ובזהירות כדי לגרום לחלל להיות נעים ולא עמוס.

אולי תאהבו גם את

אבן אוניקס
אבן אוניקס

אין הרבה אבנים מלכותיות ואציליות כמו אבן האוניקס. האבן השחורה והבוהקת משמשת לעיצוב יוקרתי ומלכותי עוד מימי קדם, וכיום נפוצה במיוחד עבור משטחי עבודה ומטבחים

קראו עוד »