חיפוש

3 טרנדים חמים להכנסה פסיבית

השנה היא 2022, וכולנו, או לפחות רובנו, מבינים כבר שזמן שווה כסף, וגם שיש אינספור דברים לעשות עם הכסף שלנו, כדי.. להפוך את אותה כמות הכסף, במינימום מאמץ – לגדולה יותר. ההכנסה הפסיבית הלכה וצברה תאוצה בעשרות השנים האחרונות, כשכולנו מבינים שכסף שיושב בעובר ושב שלנו – לא יניב לנו מזומנים נוספים.

לעומת זאת, נוכל להשקיע את הכסף שלנו במקורות שונים כדי לשנות מעט את המשמעות של הביטוי "כסף לא גדל על העצים". נספר לכם כי אם מתנהלים בצורה נכונה, כסף יכול כמעט לגדול על העצים, ולספק לכם הכנסה נוספת, ללא כל עבודה, או בשמה הקצר יותר – הכנסה פסיבית. אנחנו כאן כדי להציג לכם את הטרנדים החמים להכנסה פסיבית בזמן האחרון, וכל מה שאתם צריכים זה רק לגזור ולשמור.

 

למה כדאי לכם להתחיל להשקיע?

השקעה בבורסה למתחילים, והיא תעזור לכם להגיע בטווח הארוך ליעדים פיננסיים שאתם רוצים להציב לעצמכם – מכמות מסוימת בחשבון העובר ושב, ועד פרישה מוקדמת לפנסיה. אמנם כדי להתחיל להשקיע יש ללמוד על התחום, ולבחור בהשקעה הנכונה והמדויקות עבורכם, אך לטווח הארוך – זהו לגמרי צעד משתלם, שאין מה לפחד ממנו, אלא פשוט ללמוד כמה שיותר ולצלול עמוק אל תוך המים, לאט לאט ובבטיחות כמובן.

 

השקעה בבורסה

השקעה בבורסה היא בן ההכנסות הפסיביות הפופולאריות ולא בכדי. המשקיעים המתחילים יעדיפו להשקיע במניות רגילות, כאשר תוכלו להרוויח גם מחלוקת דיבידנדים – אלו רווחים שיחלקו לכם עבור נטילת סיכונים ולקיחת יוזמה. מה זו בעצם מניה? כאשר חברות מנפיקות בבורסה, הכוונה שהן מגייסות הון בתמורה להנפקת מניות חדשות.

במקביל, החברה מקבלת לחשבון הבנק את התמורה על כך שהנפיקה מניות חדשות. אם תבחרו להשקיע במניה, תוכלו לקבל מהרווחים שלה במידה והיא תעלה. המחיר של מניה נקבע בהתאם להערכת שוויה של החברה ובעיקר על הנתונים של הרווח שלה בעבר ובהווה, ועל תחזיות הרווח שלה בעתיד.

כמובן שגם כאן, המחיר נקבע גם לפי ביקוש והיצע. מדי יום נערך מסחר במניות של החברה, על ידי השחקנים בשוק ההון, כמו קופות גמל, קרנות נאמנות, אנשים פרטיים וכן הלאה. לשונאי הסיכון נדגיש כי בורסה זהו לא מדע מדויק. אין "בטוח" או "לא בטוח", ואף אחד לא יוכל להבטיח לכם בוודאות שתרוויחו או כמה תרוויחו.

 

נכס נדל"ן

נכס נדל"ן, או בשמו המפורט – "נכס דלא נייד", הוא נכס שיכול לספק לכם הכנסה פסיבית די בטוחה. השקעה כזו מתאימה לשונאי הסיכון ואוהבי הביטחון, אך כמובן שאין מושלם, ונציין כי השקעה כזו דורשת אולי הכי הרבה הון התחלתי מבין ההכנסות הפסיביות הקיימות.

אם אתם בעלי הון התחלתי די נכבד, תוכלו בעזרת עזרה מהבנק (או בשמה הפחות נחמד – "משכנתא") לקנות דירה, ולהשכיר אותה. כך תבטיחו לעצמכם הכנסה פסיבית די נוחה ובטוחה מאוד, עד 120, שגם הילדים שלכם יוכלו להנות ממנה.

 

יצירת מאגר לשימוש

לבעלי הכישרון מבינכם, זוהי ההכנסה הפסיבית המשתלמת ביותר. היא לא דורשת הון התחלתי מסוים, אלא רק ידע נרחב ואיכותי בתחום מסוים, ולעיתים גם השקעה כספית יחסית נמוכה. צרו מאגר ידע שלכם המכיל הדרכות בתחומים שונים – אוהבי הבישול יוכלו להקים אתר מתכונים, מומחי הנגינה הגיטרה יפתחו ערוץ יוטיוב עם סרטוני הדרכה, וחובבי הצילום יוכלו לפתוח עמוד ברשתות החברתיות עם טיפים והצעות שונות למתחילים בתחום הצילום.

עם הזמן, תוכלו להרוויח כסף מהעניין – אם באמצעות גביית תשלום על אלו, או באמצעות פרסומות למיניהן שיופיעו לצד מאגר הידע שלכם. בחרו את ההכנסה הפסיבית המתאימה לאורח החיים שלכם ולאופי שלכם, אל תפחדו לקחת סיכונים או לצאת מאזור הנוחות,  למדו מטעויות, וזיכרו – מי שלא מנסה – לא מצליח. בהצלחה!

נדל"ן

אולי תאהבו גם את

5 דרכים להתפנקות בשיא החורף!
5 דרכים להתפנקות בשיא החורף!

מזג האוויר החורפי והימים המתקצרים מזמנים לחפש הזדמנויות להישאר בבית ולהתפנק. הטמפרטורות הנמוכות והשמיים הקודרים לא תורמים למצב הרוח ולכן בתקופת החורף עוד יותר חשוב

קראו עוד »