חיפוש

4 קורסים שנכנסו לאופנה ב-2021

השנה היא 2021 ועם ישראל צמא לידע. במציאות של תוך כדי-פוסט קורונה, החשיבות שיש לקורסים ממוקדים בכדי לרכוש כלים מקצועיים רק עולה.

במאמר הבא נציג 4 קורסים שנכנסו לאופנה ב-2021.

 

היהדות למתקדמים

זה אולי נשמע מפתיע אבל לעולם היהדות יש הרבה מה להציע בתחום הקורסים. בשביל לשמור כראוי על המסורת היהודית יש צורך בבעלי מקצוע מוכשרים שיוכלו להעביר הלאה את הגחלת למען הדורות הבאים. בשנת 2021 נרשמה תנופה לטובת קורסים שבאים מעולם התוכן היהודי, אולי כתגובת המשך למנת הביתיות והמשפחתיות המרוכזת שכולנו קיבלנו בזמן הקורונה. קורסים כגון קורס הדרכת כלות או קורס סידור חופה וקידושין, כמו גם קורס משגיחי כשרות ולימודים יהודיים נוספים הפכו לפופולריים ואופנתיים למדי בשנה האחרונה.

 

צליל מקוון

האינטרנט איתנו כבר כמה עשורים טובים ואין ספק שהוא מצליח לכבוש עוד ועוד חלקים בשגרת החיים של רובנו. חלק מהמהפכה הדיגיטלית מוקדש לקורסים דיגיטליים: קורסים שמתנהלים אך ורק מבעד למסך כלשהו ללא נוכחות פיזית בכיתה או בסדנא. היום אנשים רבים בקיאים ומתמצאים בזום כמו גם בכלים אינטרנטיים נוספים (בייחוד כאלו המוקדשים לתוכן) ולכן קורסים אונליין קורצים לציבור גדול. כזה המתעניין ברכישת דעת מבלי לצאת מהבית ובזמנים המתאימים לו.

קורסים כאלו יכולים לבוא מכל קשת התכנים האפשרית (למעט אולי כאלו שדורשים הכשרה מעשית פיזית). החל מקורסים אקדמיים עד לתכנים המתקשרים למחשבים, שיעורי מוזיקה, כתיבה יוצרת, ערבי חברותא ולימודים משותפים ועוד ועוד. הידע המונגש בקורסים מעולם לא היה זמין כל כך כפי שהוא כיום.

 

תנו לו בנתונים

אחד הביטויים החמים של השנים האחרונות היא "ביג דאטה". היכולת לקחת מאגר נתונים עצום ממדים ולהסיק ממנו תובנות בנושאים שונים היא יכולת שמרתקת את אנשי האקדמיה, ההייטק וגם תחומים אחרים. לכן קורסים העוסקים בנתונים ובתוכנות המוקדשות לנתונים נוחלים הצלחה כבירה בשנת 2021. החל מקורסים בסיסיים של סטטיסטיקה והסתברות ועד לכלים מעשיים שמאפשרים לאנשים להתנהל בתוכנות מחשב המוקדשות לעיבוד נתונים ולתכנות דוגמת Rstudio או פייתון. כמעט ואי אפשר להמעיט בחשיבותם של נתונים ובאפשרויות האדירות הגלומות בהבנה מקצועית שלהם.

 

זה הזמן ללמוד להגשים חלומות

קורסים לא חייבים לעסוק רק בנושאים ש-"חייבים ללמוד". חוץ מהתועלת שלהם לפרנסה לקורסים יש חשיבות עצומה למשמעות האישית ולבריאות הנפש. אדם שלומד ומתפתח בתחומים שהוא אוהב הוא גם בהכרח אדם שלם יותר.

לכן כיום ישנם קורסים רבים שמציעים לתלמידים להתפתח בתחביבים שלהם תוך זמן קצר יחסית ובאופן ממוקד. כך למשל, ישנן נגריות קהילתיות המציעות שיעורי נגרות הפתוחים לקהל הרחב וגם למי שלא אחז בפטיש מימיו. באופן דומה, לא מעט בשלנים מקצועיים חולקים את סודותיהם מהמטבח עם קהל סטודנטים צמא לידע. מוזיקה, נגינה, כתיבת ספרים ואומנות מוסגים שונים משמשים גם הם נושאים לקורסים פופולריים בשנת 2021.

 

תלמיד

אולי תאהבו גם את

מגבר עור
סקין בוסטר

אי אפשר לעצור את התקדמות הזמן, ולמרבה הצער אי אפשר גם למנוע את ההשפעה של השנים על מראה עור הפנים. העור, שהופך עם השנים לדק

קראו עוד »
סוגי מיטות אופנתיות
הכירו 9 סוגי מיטה אופנתיים

בעולם המודרני והמהיר של היום, בתחום ההולך ומתפתח של עיצוב הפנים, האופנה חצתה את גבולות הלבוש והאביזרים, והטביעה את חותמה גם בחדרי השינה שלנו. חלפו

קראו עוד »